SAP Fiori 2.0 Çıktı – Released

SAP Fiori 2.0 Çıktı 

NetWeaver logo ile ilgili görsel sonucuSAP nin yeni web teknolojisi HTML 5 destekli mimariye sahip Fiori si ciddi major bir güncelleme aldı. 2.0 ile beraber ciddi anlamda adam olan Fiori farkı göstermek içinde yeni bir tema eklendi . Yeni temanın adı Belize.

Viewport image only

SAP Fiori 2.0 ile beraber gelen yenilikler daha kullanıcı dostu ve daha kullanıcı kolaylığı sunan fonksiyonlar eklendi diyebiliriz. S4/Hana ile daha uyumlu bir hale getirilen Fiori gittikçe dahada gelişecektir. Bu sürümde küçük çıkan bazı hatalarda giderilmiştir. Fiori web eko sistemi sürekli güncelleme alarak hem hata giderimi hemde yenilikçi ruhunu yansıtan bir sistem olacağa benziyor. SAP Fiori ‘yi kullan firmaların artık belli periyotlarda bu güncellemeleri iş planlarına alarak takvimlerine eklemeleri gerekmektedir kanaatindeyim. SAP netWeaver mimarisinde 7.5 versiyonu ile ciddi yenilik yapan SAP nin 7.6 çıkarma planları bulunmaktadır.

Başlıca gelen yenilikler aşağıdaki gibidir.

  • The SAP Fiori 2.0 User Experience  : Arık Fiori daha kullanıcı deneyimine sahip ve daha kullanıcı dostu (user friendly)
  • The Fiori 2.0 User Experience for SAP S/4HANA  :   SAP nin yeni ERP si  S/4HANA ile daha fazla deneyime sahip daha uyumlu
  • The Fiori 2.0 User Experience for SAP Business Suite :   Call pilot ekrnaı ile direk bildirim alabilme özelliği kazandı. Mobil telefonlardaki gibi onay veya bir mesaj size bildirim olarak gelecek.
  • https://experience.sap.com/news/sap-fiori-2-0-the-design-guidelines-version-1-40/   Fiori HTML 5 yani SAPUI5  kullanıcı interface – kullanıcı arayüzün de 1.40 versiyonuna kavuştu .

Bakalım Fiori 3.0 da bizi neler bekleyecek ? netweaver hakkında daha fazla bilgi edinmek için

 Netweaver nedir ?  konu yazımı okumalarını tavsiye ederim.

SAP Enterprise Portal Nedir ?  başlık lı bir diğer makalemde de Fiori ‘nin konusu olan SAP enterprise portal hakkında bilgi edinebilir siniz.

Daha fazla bilgi için tıklayınız 

 

Sap Fior Nedir ? 

 

Sources – Kaynaklar : 

https://experience.sap.com/news/sap-fiori-2-0-now-available-for-sap-s4hana/ 

https://experience.sap.com/documents/sap-fiori-2-0-welcome-pack-master-document.pdf

Özelleştirmeler : https://boma0d717969.hana.ondemand.com/sap/fix/externalViewer/#/detail/Apps(‘F0720’)

https://experience.sap.com/news/sap-fiori-2-0-the-design-guidelines-version-1-40/

http://www.sap.com/product/technology-platform/fiori.html

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)