SAP ERP ürün modeli nedir?

ERP nedir ?

En basit ERP tanımı nedir? Bir şirketin işletilmesi için gereken tüm temel süreçleri düşünün: finans, İK, üretim, tedarik zinciri, hizmetler, satın alma ve diğerleri. En temel düzeyde, ERP bu süreçleri tek bir sisteme entegre eder. Ancak yeni ERP sistemleri temel ihtiyaçlardan fazlasını kapsıyor. Bir işletmenin her alanında iş zekası, görünürlük, analiz ve verimlilik gibi ihtiyaçlaırnı sağlarlar. En son teknolojileri kullanarak, ERP sistemleri departmanlar ve ekosistemler arasında gerçek zamanlı bilgi akışını kolaylaştırır, böylece işletmeler veriye dayalı kararlar verebilir ve performansı yönetebilir. Gelişen iblgi teknolojisi ihtiyaçlarını kapsar. Büyük verlerin (big data) yönetimi. İş zekası , yapay zeka gibi yeni birçok teknolojiye çözüm sunmayı hedeflemektedir.

Bun bir örnek vermek gerekirse ;

ERP sistemleri genellikle muhasebe, insan kaynakları, satış CRM ve tedarik zinciri yönetimi için uygulamaları içerir. Ancak ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılamak için farklı modülleri birleştirebilirsiniz. Örneğin, e-ticaret, envanter ve sipariş yönetimi ve yerine getirilmesi için ERP bileşenleri ekleyebilirsiniz. Ya da imalattan perakendeye geniş bir yelpazede endüstriler için tasarlanmış uygulamaları içerir.

Niçin Sap Erp sistemi kullanılmalı ? Sap Nedir ? Sap erp neden kullanılmalı ? R3 nedir ? Ecc nedir ?

Bulut, şirket içi ve karma ERP – Cloud, on-premise, and hybrid ERP
Bulut, şirket içi ve hibrit olmak üzere üç farklı ERP uygulaması vardır. Her birinin avantajlarını keşfedin ve işletmeniz için en anlamlı olanı seçin.

Bulut ERP  :  https://www.sap.com/docs/download/2017/11/826c6dbf-df7c-0010-82c7-eda71af511fa.pdf

SAP S4HANA ERP : https://www.sap.com/products/s4hana-erp.html

Karma ERP : https://www.sap.com/docs/download/2018/07/14103a11-0e7d-0010-87a3-c30de2ffd8ff.pdf

SAP Nedir ? ERP ECC R2 – R3 sistemi nedir ?

SAP sistem nedir ? Sap eğitimleri

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)