Sony Xperia Z2 Concept Özellikleri

Paylaş.

Xperia Z2
Xperia Z2

 

Merhabalar,

Sony nin idalli telefonları Xperia Z su geçirmez telefonla başlamıştı ultra ve z1 modelleri ile devam eden.  Amiral gemisi nin ilk atası aslında Xperia Arc  ve Arc S modelleri ile başlar  ozamanlar sony mobile sony ericsson ile ortaktı.

Şimdi CES 2014 fuarında yeni bir xperia Z2 gelebilir Z modeli yeni amiral adı bence bu Z3 Z4 şeklinde deva medecekğe ve rakiplerindeki samsung s4 iphone 5 gibi z5 de numara olarak bir dönemde yetişecek ve kapışacakları 2015 veya 2016 yıllarda

Xperia Z6 ile samsun S6 karşılaştırmaları yapacağıza benziyor. Bu sbepten sony aradaki model numaraısnı kapatmak için çok kısa sürelerde yeni amiral ürünler çıkartıyor. xperia z den hemen sonra xperia Z1 çıkmasına bende şaşırmıştım.

 

Xperia z2 ile ilgili ilk dedi kodular Z1 aynı özelliklerinin daha donanımı güçlendirilmiş versiyonu olacağı bekleniyor.

Başlıca kamerada Mega pixel gelişmesi olabilir. z1 şuanda20 mega pixel. su geçirmezlik dahada üst seviye sertfikaya çıkartılabilir basınç dayanıklılığı. yeni bir işlemci kullanılarak CPU güçlendirilecektir. ve yeni yonga seti ile beraber 3 GB RAM desteklemesi bekleniyor. Yazılım tarafındada lansmanda dikkat çekecek farklı bir özellikte Xperia Z2 de bekliyorum bu benim kendigörüşüm. sony her model de farklı bir donanımsal bir ekeleme yapmada usta.

Yine alt bölümde fiziksel deklanşör butonu dikkatimizi çeken bir diğer detay oldu.

 

Bakalım yanın CES 2014 yaklaştıkça dedikodular ne yönlü olacak.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)