PAYPAL Kapanıyor Türkiyedeki faaliyetini durduruyor.

PAYPAL Kapanıyor Türkiyedeki faaliyetini durduruyor.

BDDK sertifikası alamayan paypal geçen ay TEB ile ortak yürüttüğü paypal nakit kart hizmetini durdurmuştu..

Şimdi ise paypal tüm hizmetlerini 6 Haziran itibari ile durduruyor. bu çok hızlı ve önceden bildirilmeyen kısa süreli bir bilgilendirme Paypal Türkiye 6 haziranakadar içerideki paralarınızı bir banka hesabınıza aktarmanızı önererek maduriyetleri gidermek istiyor paypal olayı müşteri memnuniyetidir ben çok memnundum ve ülkemiz adına üzüldüm. şimdi paypal entegrasyonu olan tüm e-ticaret sitelerindeki opsiyonel bu ödeme seçeneği iptal ….. Paypal dünyadaki faaliyetlerine tabiki devam edecek bu sadece Türkiyedeki şubenin kapanma olayıdır. hem satıcı hemde alıcı olarak kullanan türk müşteriler çift yönlü etkilenecektir.

Paypal Türkiyeden çekilirse ne olur ? Paypal Türkiye bize ne sağlıyordu ?

Nuhatabın Türkiyede olması kendi dilimiz ile iletişim kurup destek aldığımız bir ekstra güvendir.  Dünyaca güvenilir aldığınız alışveriş ürününde paranızı 180 ügne kadar koruyan başka bir alternatif dünya çapında bu kadar yaygın rakibi yok.

Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinde artık direkt kredi kartı ile alış verişte banka zaten alış veriş sorunlarına destek vermiyor paypal burada banka ile bizim aramıza girmekten ziyade kendisi direk araya girerek paramızı sigorta gibi garanti ediyordu tabiki karşılığını satıcıdan komisyon olarak alıyordu  paypal sadece alıcı değil aslında satıcı  olarak dünyaya satış yapanlarında bşr nevi güven kaynağıydı.  dünayya satış yapan türk girişimcilerde bundan nasibini alacak işleri zor 🙂

Nedir bu Paypal ? 

ülke içindeki veya ülke dışındaki internet alış veriş sitelerindeki alışverişleriniz deki en büyük problem güvendir.

satış yapan firma ne kadar güvenli ürünü gönderimi gönderse sorun yaşadığımda iade süreci güvenlimi, ödemeyi kredi kartı ile yaparsam bilgilerimi bu site çalar mı ? virüs bulaşır mı ? gibi sorunların garantisini sağlayan ilk fikir 1999 yıllarda ebay.com  internet alış veriş sitesinin ödeme garantörü  olarak banka kredi kartlarının önüne paypal sisteminin girip güven vermesi ile sağlanıldı. bu güveni müşteri memnuniyeti ile giderek büyüten paypal dünyaca en büyük her ülkede geçerli bir ödeme şekli olmayı başardı. şuanda sadece ülkemiz de kapanıyor .

Resmi açıklaması aşağıdaki gibidir. kimseyi maüdur etmeyeceklerini açıkça yazmışlar.

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
PAYPAL Kapanıyor Türkiyedeki faaliyetini durduruyor., 10.0 out of 10 based on 1 rating