Xioami Mi 2 band ile Sony smartband sw30 karşılaştırması incelemesi.

Xioami Mi band 2 ile Sony smartband sw30  karşılaştırması incelemesi.

Merhaba teknoloji severler,

sony swr30 smartband yaklaşık 8 aydır kullanıyorum.

bu akıllı bileklik ile akıllı saat arası saate göre ucuz bir cihazdı.Bu üründe eleştirdiğim iki eksiklik vardı nabız kalp atış ölçer sensörünün olmaması .

birde ekranın elink olması sebebi ile geceleyin karanlıkta saat veya hiç bir bilgiyi görememek. Şimdi elime Xioami mi 2 band geçti ve ikisinide aynı anda kullanarak test ediyorum.

Xioami Mi 2 Band  deneyimlerim :

amo led ekran ve işlemleri komuta etmek için dokunmatik özellik yok sony de vardı ekstra ses aç kapa sayfa kaydır tuşlarıda mevcut .

Bu sony ‘e göre bir eksiklik ucuz maliyet içi yuvarlak bir tuş koymuşlar. mi 2 de nabız ölçer var sony’e göre bir artı swr30 da bu yok.

ikisindede olan su geçirmezlik özelliği var.

ikiside adım sayar özelliği var.

ikisindede alarm özelliği ile bilekten titretme ile uyandırma var.

her ikiside google fit entegrayonu var.

ikisindede uyku izleme modu var. sonyde bir atıda adım sayardaha hassas ve koşma yürüme bisiklet gibi tespitleri var ama çok stabil çalıştığını söylenemez.

bunlar hemen hemen ortak özellikler.

sony swr30 olup ta mi2 de olmayan walking talk hands free yani konuşabilme özelliği artı sesli komut gibi mikrofon ve hoparlör donanım özellikleri.

mi 2 de ise bluetoothdan bildirim ve titreme ile birinin aradığı bilgisi geliyor ama sadece telefon çalma olarak isimde yazmıyor cevapta veremiyorsunuz  bu ciddi bir eksik mi 2 için .

sony nin ek özellikleri google store dan smart uygulama yüklenmesi yani takvim hava durumu gibi kronometre dünya saatleri gibi gibi özellikler eklenebiliyor bir diğer sony artısı kendi saatinizi tasarlıyabiliyorsunuz çünkü sw30 daki ekran display ekran mi 2 deki bellli bilgileri veren statik bir ekran swr30 ise dinamik bir ekran. swr30 için open api desteği ile kendi saat uygulamanızıda programcılığınız varsa yazabilirsiniz.

her ikisininde fit uygulaması var sony nin ki LifeLOG ve swr30 uygulaması xioami ‘nin ki ise MiFit

Mi2 nin bir diğer artısıda da dediğim gibi amoled ekrandan geceleri saati ve bildirimleri görebilmeniz. swr30 nin ekranı geceleyin kullanım dışı diyebiliriz.

aksesuar konusunda da sony de diğer seçenek bileklikleri tr de ve dnyada bulmak zor ve çok pahalı xioami mi 2 nin alternatif kayış özelliği ise ucuz ve yaygın bulunabiliyor buda mi 2 tarafında bir avantaş.

şarj konusunda mi 2 bariz daha fazla dayanıyor 20 gün kullanım var ama donanım aktifliğine göre düşecektir. swr30 ise maksimum 4 gün standby kullanımı mi 2 de burada da pil tüketiminde önde.  şarj edilme metodunu incelediğimiz de ise  Mi2 iki için kötü bir durum var kendine münhasır aparatı yani kendine özgü bir kablo ile şarjz var kablo yanınızda yok ise şarj imkanı yok ve bileklikten çıkarmadan şarj yok bunlar eksi özellikler swr30 da kablo sorunu android micro klasik tüm android telefon şarj girişi olması sebebi ile temini kolay ve kayıştan çıkarmadan kapak açarak şarj bir avantaj.

Uygulama bildirimi Mi2 band da 5 tane ile sınırlı iken Sw30da sınırsız uygulamadan bildirim alabiliyorsunuz  🙂

fiyat performans olarak mi 2 bence ideal 110 TL aldım yurt dışı fiyatı tr ise 200 TL civarı

sony swr30 ise 300 – 350  TL türkiye satışı

https://lifelog.sony.com/  de ise webden de login olup kullana bilme web uygulaması var.

ilk izlenimlerim bu şekilde kullandıkça yeni tespitlerimi ekleyeceğim.

SWR30 test videosu

Kutu açılışı

Xoami Mi2 Band 

Mi2 band kutu açılışı

Swr30 smartband

Onunla konuşun

SmartBand Talk SWR30 sesli etkileşimlere sahiptir.

Bilekliğinizden çağrı yapın

SmartBand Talk SWR30, doğal çağrı tarzı için tasarlanan mikrofon ve hoparlöre sahiptir. Bir çağrı geldiğinde, SmartBand Talk SWR30 titreşerek sizi uyarır. Hiçbir aramayı da kaçırmayın. SmartBand Talk SWR30 ürününü ayrıca bir çağrı başlatmak için de kullanabilirsiniz.

Hatırlamanız gereken bir şey olduğunda not alma olanağına sahip değilseniz bir sesli not oluşturun.

Sesli etkileşim

Lifelog için ses kaydı yaparak unutulmaz bir Life Bookmark oluşturun veya hareket halindeyken kendiniz için bir sesli not kaydedin. SmartBand Talk SWR30 aynı zamanda handsfree rahatlığı sağlamak için sesli komutları altı dilde destekler.

Sony Sesle Kontrol’ü keşfedin

 • Lifelog, hayatınızdaki her bir günü nasıl yaşamayı tercih ettiğinizi bilmenizi sağlar.

  Lifelog Android uygulaması

  Sizin hareketleriniz, sizin iletişiminiz ve sizin eğlenceniz. Lifelog tüm bilgileri toplar ve hayatınızdaki her bir günü nasıl yaşamayı tercih ettiğinizi bilmenizi sağlar. Hareketlerinizi, çektiğiniz fotoğrafları ve dünyanızla nasıl iletişim kurduğunuzu görebilirsiniz.

  Lifelog’u keşfedin

https://www.youtube.com/watch?v=P1KG86mQBgk
Sony'den SmartBand Talk SWR30 lifelog bilek bandı ile aktivitelerinizi kaydedin.
Sony tarafından üretilen SmartBand Talk SWR30 lifelog bilekliğin kişisel hedeflerinizi yerine getirmenize yardım etmesine izin verin.
Sony'den SmartBand Talk SWR30 Android lifelog bilek bandı otomatik uyku izleme özelliğine sahiptir.

Etkinlik

Kişisel hedefler

Otomatik uyku izleme

Bildirimler

SmartBand Talk SWR30, bir mesaj veya başka bir bildirim geldiğinde titreşim yoluyla sizi uyarır. Bildirimi açabilir, kimden geldiğini ve konusunu görebilirsiniz.

Sony'den SmartBand Talk SWR30 Android yaşam günlüğü tutma bilek bandı ile uyanın.
Bir mesaj geldiğinde titreşerek sizi uyaran SmartBand Talk SWR30 ile hiçbir şeyi kaçırmayın.
Sony tarafından üretilen SmartBand Talk SWR30 lifelog bileklikle, e-posta kutunuzu güncel tutmak çok kolay.

Akıllı uyandırma

Mesajlaşma

E-posta

E Ink ekran

SmartBand Talk SWR30 düşük güç tüketen E Ink ekrana sahiptir

Gün ışığında okunabilir

E Ink, ekrandaki bilgileri kolayca okumanıza olanak sağlayan düşük güç tüketimli bir ekrandır. SmartBand Talk SWR30, kolay görünüm sağlamak amacıyla kıvrımlıdır.

SmartBand Talk SWR30 düşük güç tüketen E Ink ekrana sahiptir

Tasarım

E Ink, ekrandaki bilgileri kolayca okumanıza olanak sağlayan düşük güç tüketimli ve yüksek performanslı bir ekrandır.

SmartBand Talk SWR30, sezgisel kontrollere sahiptir ve çeşitli işlevler ve görüntüleme modları arasında geçiş yapmak için dokunarak giriş sunar. Bu bilekliği 7/24 takabilir ve bilekliği tarzınıza uyum sağlayacak şekilde değiştirebilirsiniz. Yağmurdan korkmayın. SmartBand Talk suya dayanıklıdır (IP68).

Suya dayanıklı

İletişimde kalın. Hareket halinde kalın.

True handsfree calling

Gerçek handsfree çağrı

Çağrı yapmak ve yanıtlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şey şimdi bileğinizde. Bir çağrı geldiğinde, yanıtlamak için bir kez basın ve çağrıyı akıllı telefonunuzu cebinizden veya çantanızdan çıkarmadan yanıtlayın. Hiçbir aramayı kaçırmayın.

SmartBand Talk SWR30 bir mesaj veya bildirim geldiğinde titreşir.

Güncel bilgilerden haberdar olun

SmartBand Talk ekranında, mesaj ve diğer bildirimleri geldikleri anda görebilir ve açabilirsiniz. Hayatla bağlantıda kalın ve neler olup bittiğini görün.

Hayatı yaşayın. Kayıt altına alın

Let SmartBand Talk tell you how you live and move.

Hareket etmek, yaşamaktır

SmartBand Talk yaşamınızı ve hareket düzeninizi kayıt altına alır. Koştuğunuzu, yürüdüğünüzü ve hatta uyuduğunuzu bile algılar. Günlük aktivitelerinizi SmartBand Talk E Ink ekranında görüntüleyin veya ilerlemenizin ayrıntılı analizi için Lifelog uygulamasını kullanın. Yaşam tarzınız hakkında bilgi edinin ve daha iyi bir yaşam sürün.

Lifelog uygulamasını keşfedin

Tarzınızı hayatınıza yansıtın

Çağrı yapmak ve yanıtlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şey şimdi bileğinizde

Tarzınızı kolayca değiştirin

SmartBand Talk değiştirilebilir bileklik kayışlarına sahip, yaşamınızı kayda alan yenilikçi bir aktivite bilekliğidir. Bu özelliği sayesinde, bilekliğin rengini ve tarzını saniyeler içinde gardırobunuza uyum sağlayacak şekilde değiştirebilirsiniz. Renginizi seçin.

Choose your colour

Ayrıntıları keşfedin

Üstün performans ve etkileyici görünüm ön planda tutularak tasarlanan SmartBand Talk SWR30, iki büyüklük seçeneğiyle sunulur ve teknoloji ve tarzın devrim niteliğinde bir kombinasyonunu sunar.

Üstün performans ve etkileyici görünüm ön planda tutularak tasarlanan SmartBand Talk SWR30, iki ölçü seçeneğinde mevcuttur ve devrim niteliğinde bir teknoloji ve tarz sunar.

Ekran teknik özellikleri simgesi Ekran

 • • Eğimli
 • • E Ink
 • • 320 x 320 piksel

 Pil Ömrü

 • • 3 güne kadar
 • • 1 saate kadar konuşma süresi

 Suya dayanıklı

 • • 1,5 metreye kadar (IP68)

Karşınızda her detayında kalite bulunan bir Sony akıllı telefon, Xperia Z3

Xperia™ Z3. Güzel olduğu kadar sağlam

Suya dayanıklı bir akıllı telefonda dünyanın en iyi fotoğraf makinesi ve kamerası1.

Xperia Z3 ile Tanışın

1 Xperia™ Z3, 4K video çekme özelliğine ve ISO 12.800 değerine sahip 20,7 MP kamera ile donatılmış, suya dayanıklı, toz geçirmez (IP65/68 ile uyumlu) ve ince (7,35 mm) bir Android akıllı telefondur. Teknik özellikler, Strategy Analytics’in SpecTRAX Hizmeti tarafından 26 Ağustos 2014 itibarıyla doğrulanmıştır.

Sony tarafından üretilen mükemmel akıllı telefonla istediğiniz her şeye sahip olun ve sevebileceğiniz daha çok şey keşfedin.

Sony’ye geçiş yapmak çok kolay

Sony akıllı telefonla istediğiniz her şeye sahip olun ve sevebileceğiniz daha fazla şey keşfedin.

Sony’ye Geçin

Mi2 Band özellikleri

Keep track of time and every step you take

 • OLED-display
 • Touchpad
 • New design
 • Updated pedometer algorithm

Time, steps, heart rate

The new version of Mi Band 2 has an OLED-display and a touch panel, which will make more information available to you. You can find out the detailed information about the covered distance, time, heart rate, body temperature and many other useful data with just one touch of a finger. Smart technology responds to your movements. As soon as you raise your hand, the bracelet will display the current time — easily and conveniently. Fitness tracker and watch — two in one.

New pedometer algorithm

Accurate data step by step

In comparison with the previous generation photosensitive version of Mi Band, the new pedometer Mi Band 2 is based on the new hardware platform. Now, every step you take will be clearly displayed on the screen, so you can track your progress every day.

Accurate heart rate monitoring

With built-in motion and heart rate sensor you can see the level of load on your body and more confidently plan the exercises.

Continuous sedentary work?

The Mi Band 2 invites you for a walk

In order for you not to sit still for too long while you work or read, the fitness tracker Xiaomi Mi Band 2 has a reminder system. The device will alert you that it’s time for a warm-up, which will help to improve your blood circulation and to increase your productivity. You can customize the notification interval by yourself, and the Mi Band 2 will vibrate informing you about the next short workout or a walk in the fresh air, which will allow you to get a new charge of health.

Your unique ID

Now you can unlock the tracker faster and easier

Using a smartphone on the Android platform, you can set up your own account in order to unlock the Mi Band 2 in a flash with just a fingerprint.

Calls and messages

Vibrating alert through the application

When the smartphone receives an incoming call, a message or a notification, the new Mi Band 2 will vibrate, even if the phone is busy at the moment.

IP67 waterproof level

Take a shower or walk in the warm summer rain without worrying about the operation of your Mi Band 2, because the international standard protection level IP67 makes this fitness wristband waterproof and anti-dust. The tracker is also well protected from sweat, oil and other corrosive agents.

Beautiful inside and out

Behind the perfect look of a band there are hidden the unique innovative technologies, which are ergonomically placed in the panel, created using the ultra-precise injection molding and UV treatment. Thanks to this manufacturing technique the surface of Xiaomi Mi Band 2 is scratch and fingerprint resistant.

Low power consumption of OLED-Display

Thanks to the integrated OLED-display you can access the data with one touch of a finger. At the same time the energy-saving smart technology will allow you to use the tracker for a long time without recharging.

Reliable fastening

The new design Mi Band 2 has a locking ring that reliably fixes the tracker, so you will not lose it during intense exercise or other activities. Furthermore, the strap clasp has a seamless construction, which also reduces the likelihood of losing the tracker.

New environmentally friendly material

The new material, from which the Xiaomi Mi Band 2 is made, is softer to the touch, so that the contact part of the wristband will give you pleasant tactile sensations while wearing. The eco-friendly hypoallergenic material of Mi Band 2 does not block the skin breathing, which reduces the likelihood of discomfort under the strap.

Severe environmental testing

In order to be 99.99% confident that the fitness tracker will not fail under various conditions, we have made a lot of very severe tests to verify its capabilities:

 • 128 hours at 70 °C
 • 128 hours at a temperature of −20 °C
 • 12 free falls from a height of 1.2 meters onto a hard surface
 • 24-hour test of IP67 protection

More accurate update

An updated application to the fitness tracker Xiaomi Mi Band 2 is more optimized, so it more accurately tracks your heart rate, steps, phases of sleep, weight, etc. The extended data in the “Statistics” menu will enable you to learn more about your body, as well as to view all the characteristics for a certain period — a day, a week, a month. This enables you to see your progress, which will inspire you to move forward.

Colorful band in your colorful life

Replacement straps for Xiaomi Mi Band 2 are available in a beautiful range of pleasant colors: black, blue, green, orange and others. You may choose any color that you like, and it will certainly accentuate your unique style. Adorn your life with a new bright fitness tracker Mi Band 2 from Xiaomi!

 

Resmi ürün kaynakları : 

http://www.sonymobile.com/tr/products/smart-products/smartband-talk-swr30/

http://xiaomi-mi.com/xiaomi-mi-band/xiaomi-mi-band-2-black/

http://www.mi.com/en/

http://en.miui.com/thread-288632-1-1.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Xioami Mi 2 band ile Sony smartband sw30 karşılaştırması incelemesi., 1.0 out of 10 based on 1 rating