Korona Virüs Günlüğü 3. Gün


Merhabalar,

Karantina’da 3. günüm ve hafta sonu olması sebebi ile zaten evdeyim. Zaruri ihtiyaçlar olmadıkça dışarı çıkmadığım bir gün oldu. Ailenin dışarı ile irtibatı sadece benim tüm ihtiyaçları karşılıyorum.

Evde hayat nasıl geçiyor diyor iseniz biraz sıkıcı geçtiğini ifade edebilirim. Sosyal media dan komik mevzulara girerek moral bulmaa çalışıyoruz. Herşeye rahmen anı yaşamak ve pozitif olmak zorundayız. Bu günlük notlarını eğer hayatta kalmayı başabilirsem .ve tabiiki bu bloğuda kaç yıl daha ayakta tutabilirim bilmiyorum. Maziye bir hatıra olarak not alma kararı aldım. Aslında blog ‘un icadının esas amacına göre kullanıldığı nadir durumlardan bir yazı serisi olacağa benziyor.

Bir diğer konuda bu covid 19 virüsü hakkında bir çok whatss up gruplarında tarşışmalar bilgi paylaşımları takip ediyorum aslında evde değil hayat sosyal media ve haber portallerinde geçiyor.

Bir çok saçma sapan veya biraz mantıklı teoriler bilgi kirliliğine sebep oluyor kannatindeyim. Korona virüsünün covid 19 kod alı en etkili bu versiyonu aslında yaptığım araştırmalarda 56 türü yani aslında virüs bayağıdır bilene bir virüs. Bunun ile ilgili filmlerin olmasıda aslında kehanet değil zaten olan diğer verisyonlardan esintilenmiş bir senaryodan ibaret.

Evet bir günü daha evde sıkıc bir şekilde bitirdik zamanında yatmanın ve sağlığı korumanın planlamasını yapmam gerekiyor. İyi geceler herkese..

Kendinize dikkat edin az temas ve az dış ortama mağruz kalın. Oksijen için camları balkonu açın derin derin nefes alın.

Sağlıklı ve mutluluk dileği ile…

Ülkemizde şuan itibari ile ;

Resmi kayıtlara göre Covid 19 bulaşan 9 hasta ve hakkın rahmetine kavuşanların toplam sayısı 30 vatandaşımıza ulaşmıştır. ? Bugün itibari ile yeni toplam tespit edilen hast sayısı 1236 dır. Tüm hastalara Allah’tan acil şifalar dilerim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)