Çin Telefonu Xiaomi MI3 Lanse Edildi.

Paylaş.

Mrhabalar,

Dünyanın en çok kullanılan telefon platformunda çinli üreticilerin çin pazarı için yaptığı MIU firması tarafından geliştirilen.Telefon android tabanlı sürekli yeni sürüme güncelleniyor. 4.2 jelly bean 4.3 vs.

Xiaomi MI3 çıktı. Çin ülkesinde milyonlarca satan telefon yazılım Versiyonu 5 ile bayağı çok özellik barındırıyor.

Diğer firmalara göre güçlü bir yazılım ekibi olan MIU en büyük özelliği sürekli her hafta yeni bir özellik duyurdukları güncellemeler

benim gibi sürekli yenilikten hoşlanıyorsanız bu telefonuı ve yazılımı incelemenizi tavsiye ederim.

MIU dünyada diğer ülkelerede lanse edilecek. MIU telefonları çıktığı günce kendi ülkesinde yok satıyor ve satış rekoru kırıyor.

Diğer apple ve android üreticileri (samsung,sony,htc, motorola, vs  ) bu firmayı hiçte hiçe saymamaları gerektiğine dikkat çekmek istedim, çünkü adamlar çinli ve ucuz ve çok özellik oluşturan ve kaliteli bir iş çıkarmışlar.

Bu telefon yani MIU klasik çin kalitesiz, çakma, diye tabir edilien taklit bir ürün değil çinlilerin profosyonel ürettikleri bir telefon.

ürün kalite yazılım kalite ve destek veren bir firma var yani ciddi bir rakip dünya pazarına aniden iddalı bir şekilde  girebilir, samsun, sony ve apple  rakip olup onların tahtını sallama tehlikesini bence büyük ihtimal.

Başlıca avantajları, herhangi bir satın alınan telefona firmalar, en fazla 2 yıl güncelleme desteği veriyorlar buda çok sık değil 3 ayda bir versiyon hatta bazı modellerde hiç de çokmıyor. ucu modellerde neredeyse ciddi bir şikayet yoksa yeni versiyon güncellemesi yok . Üreitci ve satıcılar insanları sürekli yeni model almaya zorluyorlar. Tüketen toplum. Firmalar sadece amiral ürünlerde (en iddalı model ürünleri, samsungun S3,s4 serisi Sony nin xperia Z , z1 serisi gibi modelleri) güncelleme desteği veriyorlar desek çok daha doğru olur. Apple tarafındaki ise işler daha da uzun sürüyor. Yeni bir donanımsal telefon satacaklarsa yeni bir sürüm çıkarıyorlar, gerçi android apple katı geç politikaları zorunlu hızlandırdı dünya hızlı hızlanmaya devam ediyor 🙂

MIU deki tehlike özelleştirme konusunda çok güçlü bir teheme – tema desteği var hiç bir firmada bu yok binlerce tema kendi temanı yapabileceğin programlar yazılım ekibi çok güçlü bir sürü çinli düşün adam sıkıntısı maliyet skıntısı yok 🙂

Mesela temalara bakın telefon bambaşka bişey oluyor adamlar bunu 2 yıldır başarılı bir şekilde yapıyor.

http://www.karadere.com/blog/miui-v5-temalari-indir-yukle-download-and-install-theme-for-miui-v5-os-for-android-mobile-phone.html

burada tek olumsuz yorumum şu olacak adamlar çinli olunca bazı dil desteklerinde dönüşümler unutulabiliyor yani bazı açıklama ve menüler çince olabilir amada multi dil desteğine destek vermeye çalışıyorlar. bu iş uzun ve meşaggatli bir iş.

http://www.miuiturk.com/  işte türkçe desteği resmi sitesi

En eski miu ile en yeni amiral üründe aynıo  kefede yazılımdan mahrum değilsiniz. düşünün bende miu telefon bile yok sony ericsson xperia arc da MIUI v5 kullanıyorum adamlar bu kadar  açık ve özgür destek veriyorlar farklı cihazlarada yazılımı port etmişler ve hala her versiyona ücretsiz destek veriyorlar bunuda kendi büyümeleri ve gelişimleri için yapıyorlar yani tam bir linux open source felsefesi diyebiliriz.

Belkide bunu atalarındaki bir söz den alıyorlardı.  çinli bir atasözü vardı . şu menşur konfüçyus

http://tr.wikipedia.org/wiki/Konf%C3%BC%C3%A7y%C3%BCs

“ben de bir elma var,sen de bir elma var, ben sana elmamı verdim sen bana elmanı verdin, ben de bir elma oldu sen de bir elma. ama bende bir bilgi var, sende bir bilgi var,
ben sana bilgimi verdim sen bana bilgini verdin,
ben de iki bilgi oldu sen de iki bilgi”

Admalar bilgiyi büyütüyorlar. ve kendileride doğru orantılı büyüyor. Bakalım bu teorim ileriki zamanlarda nasıl gelişmelerle karşımıza çıkacak.

Peki neler var bu telefonda ve yazılımda

MIUI v5 deki bazı özellikler ve yazılarıma bakabilirsini

http://www.karadere.com/blog/category/mobile/android/rom-custom/miui/miui-v5

[youtube QXM7QmgM7yc]

[youtube 8XsSfzJ-NNA]

[youtube QqW-U9p4dag]

[youtube d5S-umarOkM]

[youtube 6DLW69w36Hs]

[youtube xdHwoyuIQ-A]

Xiaomi MI3

[youtube BiYFhfrwB0M]

Telefonun Özellikleri Aşağıdaki gibidir.

Featuring a world first NVIDIA Tegra 4 1.8GHz quad-core 28 nm full-A15 architecture (TD version) and Qualcomm Snapdragon 800 8974AB quad-core 2.3GHz (WCDMA version).

 

cpus

MI3 CPU & MEMORY (TD and WCDMA version)
Using the latest full-A15 architecture, equipped with 72 GeForce graphics processing cores combined with “4 +1″ power core, as well as the world’s fastest 2GB LPDDR3 RAM, eMMC 4.5 high speed flash memory.

Also Qualcomm’s top 4 core architecture, equipped with Adreno 330 graphics processor. Combined with asynchronous multi-core energy-saving technologies, as well as the world’s fastest 2GB LPDDR3 RAM, eMMC 4.5 high standard flash memory.

MI3 SCREEN

gloves

Sharp / LG 5-inch ultra-sensitive retina touch screen with standard 16:9 Full HD resolution. 1920 x 1080 resolution, display accuracy up to 441PPI, the ultra-sensitive touch screen can also be operated with gloves and can also be used with wet hands / screen without loss of experience.

MI3 CAMERA

camera

FRONT: 2.0 megapixel back-illuminated with 30mm wide angle lens.
REAR: 13 ​​mega pixel Sony camera and Philips dual LED flash.

Also equipped with Sony Exmor RS 28mm wide angle, F2.2 large aperture camera which can shoot unique features using the dual flash for brighter picture and also supports more professional features!

MI3 BATTERY

detail-battery

3050 mA lithium-ion polymer battery (Also support for ‘FastCharge’)

MI3 CONNECTIVITY

detail-wifi

Dual band Wi-Fi 2.4GHz and 5GHz for faster browsing, NFC (Near Field Communications) technology and Bluetooth 4.0.

MI3 BODY DESIGN

detail-body

8.1mm thin body with curved bezel edges. Internal structure crafted with a magnesium alloy chassis for a more solid construction and thermal cooling properties.

MI3 SOFTWARE
Comes with MIUI V5, Android 4.x Jellybean.

 

Satın alma ön siparişi :

http://www.ibuygou.com/p-pre_order_original_xiaomi_mi3_smart_phone_snapdragon_800_quad_core_android_4_2_5_inch_2_3ghz_2gb_ram_64gb_rom_13_0mp-5519-usd.html

Daha fazla detay için tıklayın :

http://en.miui.com/thread-7486-1-1.html

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)