Asus Zenfone 2 ZE551ML_ WW_V2.20.40.90 şarj etmeme hatası . Asus ZenFone 2 “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” Hatası

Paylaş.

Beni çıltırtan bir hatayı tespit ettim aynen şu şekilde şarj % 70 altına düşünce sorun yok ama diğer doluluk oranlarında %76 da %100 arasında ise piliniz şarj etmek için usb takınca malesef sistem arayüzü durduruldu.   önerim %70 altında şarj etmek asus güncelleme için hata güncellemesi çıkaracakmış bekliyoruz. http://www.asus.com/zentalk bildirdim dahaden dönen olmadı 🙂 

bu hatada batarya performansı için zamanlayıcı özelliği koymuşlar ordaki geliştirmedeki programsal hatadan kaynaklı olduğunu düşünüyrum.

Malasef yeni güncelleme yeni sorun getirebiliyor.

http://www.cepseyir.com/ aşağıdaki gibi hatayı tespit ermiş 🙂

Asus ZenFone 2 modeli Akıllı Telefonlarda karşınıza çıkmaya başlayan “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu”hatası nasıl giderilir, bu hata çıktığı zaman ne yapılır? İşte cevabı…

Asus ZenFone 2 serisinin aldığı ASUS_Z00A-2.20.40.90kodlu Güncelleme Sonrasında ortaya çıkan bir hata olan“Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” hatası ne yazık ki kullanıcının çözebileceği bir hata değil.

Asus Türkiye tarafından gönderilen son güncelleme ile cihazın bataryası %15 Seviyesinin altına düştü ancihazda bu hata alınmaya başlanıyor. Ta ki şarj bitene kadar.

 

Tek Çözüm Malesef Şarj Etmek yada % 70 altına düşünce şarj etmek

Cihazın şarjı %15 ve Üstünde iken bu sorunla karşılaşılmazken şarj düşünce sorun ortaya çıkıyor.

Bu sebeple de tek yapılması gereken cihazı şarja takmak olacaktır.

Cihazı şarja taktıktan sonra batarya seviyesi %15’in üstüne geçtiği an sorun ortadan kalkmış oluyor.

 

Hard Reset İşlemiyor, Geri Dönüş Yapılamıyor

Daha önceki sürüme geçmek ne yazık ki Root yapmadan zor. Bu sebeple de önceki sürüme dönme ihtimaliniz çok ama çok zayıf.

Hard Reset – Format Atma ise sorunu çözmüyor. Bu sebeple cihazdaki bilgileri tamamen kaybetmenize gerek yok.

 

Asus ZenFone 2 Sistem Hatası

Asus Kısa Süre İçinde Güncelleme Gönderecek

Sorundan haberdar olan Asus Türkiye yeni bir güncelleme üzerinde çalışmalara başladı.

ASUS_Z00A-2.20.40.90 Güncellemesi ile ortaya çıkan “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu”hatasını yapılan yeni güncelleme ile ortadan kaldırmak üzere firma çalışıyor.

Asus Teknik Destek Ekibi tarafından yapılan bilgilendirmelere göre de bir hafta içerisinde sorunun çözümü için yeni bir güncelleme gelecek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Asus Zenfone 2 ZE551ML_ WW_V2.20.40.90 şarj etmeme hatası . Asus ZenFone 2 “Maalesef Sistem Ara Yüzü Durdu” Hatası, 5.0 out of 10 based on 1 rating