Android Iphone Tablet IPad Akıllı Projeksiyon Klavye. Projection Keyboard and Multi-touch Mouse. Celluon Magic Cube Laser Projection Keyboard and Touchpad

Merhabalar herkeze, sıradışı teknolojiler ile tekrar beraberiz.
Filmlerde uzay üstü teknolojilere yıllarca bizi özendirdiler, Teknolojinin üretimi hzlandırması ve dünyanın globalleşmesi ile beraber sıradışılıkta yok olmaya başladı.
Artık her ucuk teknolojiye internet sayesinde çok yakınız ve kısa bir sürede bedelini ödeyerek sahip olabiliriz. Filmlerdeki imrendiren  teknolojik abartı teknolojiler bire bir hayatımızda. Mobil dünyadaki hızlı gelişmeler bunun en bariz göstergesi. İşte mobil ürünlerde sürekli 3-5 yıldır konsept olarak bize sunulan havada sanal klavye  Celluon Magic Cube Laser Projection Keyboard karşımıda. bu ürün ilk çıktığında yeni olduğundan pahalıydı 400 TL baya yüksek fiyatlarla fırsatçı satışcı arkadaşların müteşebbisleri ile ülkemize girdi. Fİyatı ürün yaygunlaştığından düşmüş durumda 80-120 TL arasında tedarik edilebiliyor.
Ürün bluetooth teknolojisi sahip herhangi bir klavye destekli cihazla çok rahat çalışıyor. Tablet, Ipod, Ipad, Iphone , Android akllı telefonlar. Desktop Pc, Notebook vs.  Ürünü bir kere bluetooth ‘tan tanıtıyorsunuz. ve direk cihazınıza bir klavye takılmış oluyor. Bu ürün sayesinde geniş bir klavye kullanımını istediğiniz düz bir platformda kullanabiliyorsunuz.  Lazer teknolojisi ile düz bir platforma sanal bir klavye ciziyor  ve üzerindeki kamera ile el hareketlerinizdeki matematiksel algoritmayı çözerek hangi tuşa bastığınızı anlıyor ve standart klavye protokolünü kullanarak ilgili sinyalleri klavye gibi simüle ederek bağlı cihaza gönderiyor.
Teknik alt yapısı aslında basit ama mesele bunu ilk düşünüp, bu el hareket algoritmasının fonksiyonunun yazılmasında.
buda tabiki üst düzeyde matematik demek işte lise yıllarındaki hocalarımıza sorduğumuz f(x) fonksiyonlar konusunu anlatırken, hayatımızda ne işe yarıyacak dediğimizde, hıcaların bize cevap veremediği sürekli cevap olsun diye salladığı gerekince kullanırsınız dediği saçmalıklardan ibaretti, asıl cevabını şimdi daha iyi anlıyor ve üzülüyorum konuyu farklı bir yere bağlıyacağım.
Elin oğlu bunu çok iyi yapıyor bilimsel bilgilerini elle tutulur, gözle görünür, bir teknolojiye dönüştürerek tüm insanlara fayda getirmesi için sunuyor…
bizler ise imrenerek bakıp incelemek ve kullanmaktan başka birşey yapmıyoruz.
Biz türkler ….. bu konuda malesef emekleyemedik bile….. At, Üsküdar ilişkisinde galaksiler geçildi…..
Benim ürünü kullanma fırsatım oldu gayet başarılı. Kullanılırmı konusuna gelince kişisel tercih konusu pil ömrünü test etme imkanım olmadı ama lazer rengi kısılarak tasaruf özelliğine sahip TR Q klavye malesef yok. Eng Q klavyeye sahip.
Gelecekte ne olur ?
Bu urün  embeded olarak mobil teknolojiler ile yakında özellik olarak,  yani dahili olarak gelirmi, bence gelir, bir akıllı telefonda bu özellekik donım olarak bütünleşir.  Galaxy S 5 de veya Iphone 8 de
Teknolojide Çözüm bulunamayanlar Eksik Yanları.
Tüm özellikler bir araya getiirlsebile herşey elektrik harcıyor ve en büyük sorun pil ömrü akıllı telefonlardaki en büyük sorunda bu bil ömrüne bir teknolojik çare bulamadılar. Yapılamamasının sebeplerini anlatan ayrıca başka bir yazı ile en kısa sürede ele alacağım.
Dip Not : Bu ürün yeni bir icat değil geliştirmedir. olan teknolojilerin farklı amaç için kullanılmasıdır İcat nedir ? Özellik nedir ? Geliştirme nedir ? aralarındaki farklar nelerdir. bu soruları şuanda aklınızda dursun biraz düşünün daha sonra tartışacağız.
Meraklılarına Yurt dışında ki fiyatları aşağıdaki gibi.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=magic+cube&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1311.R1.TR2.TRC1&_nkw=magic+cube+keyboard&_sacat=0
Teknik Özellikler
Item Description
Compatibility iOS4 and later, Mac OS X, Android 4.0 and later,
Windows XP/Vista/7/8,
and any Bluetooth HID and USB devices
Interface Bluetooth HID / USB2.0
Keyboard layout Full-sized QWERTY layout
Detection rate 350 characters per minute
Operating surface Most flat, opaque surface
Battery operation Approx. 150 minutes, 700mAh

Kaynak : http://celluon.com/products_mc_technology.php

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)