Xperia Z3 den yeni haberler var. Z3 ne zaman çıkar ? Xperia Z2 Compact , Xperia Z3, Xperia Z3 compact, Xperia Z4, Xperia Z4 compact ne zaman çıkar ?

Paylaş.

Xperia Z3 den yeni haberler var. Z3 ne zaman çıkar ? Xperia Z2 Compact , Xperia Z3, Xperia Z3 compact, Xperia Z4, Xperia Z4 compact ne zaman çıkar ?

Xperia Z2 ülkemiz de resmi satışa başlamadan (çok geç kaldı çok….)  Xperia Z3 dedikoduları başladı bile. ben size Xperia Z4 kadarki olası muhtemel modellerden de bahsedeceğim.

En çok merak edilen konu ise ne zaman çıkacağı yönünde Sony Mobile seo sunun 6 ayda bir amiral üretmeliyiz lafını geçen fuarda duymuştuk bu fikir ile yola çıkacak olur isek ve son 5 yıllık sony amiral süreçlerini az çok bildiğimden şöyle bir yorum yapıyorum.

Önümüzde Eylül IFA fuarı var Xperia Z2, çıktı xperia z1 compact çıktı, xperia z2 compact ve xperia z3 aynı anda, çıkar gibi geliyor bana eylülde xperia z2 compact ve xperia z3 çıkacak gibi ama xperia Z3 de süper özellikler beklemeyin xperia Z2 nin biraz geliştirlmişi diye biliriz en ciddi donanım değişikliği bir sonraki yılın başına kalır yani 2015 ocak fuarına oda muhtemelen Xperia Z4 olur ben kendime xperia z4 mü beklesem diyorum. snapdrogon cephesinde 8 çekirdek üretimine başlanıyor.

Xperia z4 mühtemel olabilecek donaım özelliklerini tahminde bulunuyorum bakalım tutturabilecekmiyim ?

şimdi söyle bişey yapıyorum bu yorumlar biraz dış kaynak birazda benim hissiyatımdır.

Xperia Z2 compact ne zaman çıkar ? : Ağustos veya Eylül 2014 çıkması muhtemele xperia Z3 çıkarsa beraber tanıtılırlar z1 deki gibi Xperia Z2 abisinin 4. inçlik versiyonu donanımdan taviz verilmemiş sürümü olur ne Z2 den ne eksik nede fazla bir şey olur kanaatindeyim.

Xperia Z3 ne zaman çıkar ? : 5 inç versiyonu en orta seviye ekran boyutunda tasarım Z2 den farklı bir şekilde olacağı yönünde sızıntı bilgiler var elimizde, tasarım değişiyor diyebiliriz. tasarım gloriaglass yerine PVD  kaplama olacağı yönünde daha ince mm lik bir şey olur, işlemci ise bir sonraki yeni nesil Snapdragon 805 olması muhtemel. Z2 ile ram de ilk çıtayı yükselten sony  3 GB RAM devam eder. Ama 4 GB umudunuz olmasın derim. Ekran kartı ile ilgili ciddi bir idda da dört çekirdekli Krait 450 ve Adreno 420 grafik işlemcisi olabilir yönünde. Sony de ilk akla kamera gelir ama kamerada yine değişiklik olmaz   20 MP  4K çekime devam sony nin rakiplari hala bu çıtayı yakalayamadı. 16 mp kaldılar. Sony  Z3 de gaza basmayacak. Yazılımda çıta biraz daha yükselir telefonu lanse edecek bir kaç yazılımsal özellik eklenir düşüncesindeyim özetle Xperia Z3 xperia Z2 nin işlemciler yönünden (Main CPU ve Grafik CPU ) biraz daha hızlı ve tasarımı Z4 için kobay olan versiyonu diyebiliriz. 16 GB/ 32 Gb dahili hafıza ile gelir. NFC destekler. SD kart ve mikro veya nano sim destekler.  Tasarım değişir işlemciler güçlenir iki üç yeni yazılımsal fonksiyon gelir.  Samsung s5 prime, ve LG G3 ile kapışacak model olur. Bu telefon bu sene Ağustos veya Eylülde çıkması muhtemeldir çünkü rakipler çok hızlı S5 prime çıktı rakip bir cihaz lazım, LG G3 de bu ay çıkıyor. Eğer Z3 seneye sarkar ise sony yarışı kaybetmiştir kamikaze yapmıştır peşin söyleyeyim. Ağustos – Eylül de Xperia Z2 Compact kesin çıkar diyebilirim . Bu yıl Z3 de bekliyorum açıkçası . Ha bu arada yazmayı unuttum su geçirmezlik ve toz geçirmezlik olayları artık sony de standart özelliğe bağlar söylemiyorum. Yine Z2 deki ses olayını destekler clear noise kulaklık gelir dock desteği kablosuz şarj vs ler aynen Z2 deki gibi gelir gelişmiş mikrofon vs. Ve Xperia Z3 tanıtılırken Xperia Z Ultra Z2 de tanıtılır bence ultranın en yeni versiyonu olur oda kesin. Android en güncel sürüm ile çıkar oda kesin. Özetle Xperia Z3,  Z2 nin hızlandırılmış versiyonudur diyebiliriz. Ağustos veya Eylül IFA fuarında tanıtılabilir.

Xperia Z3 Compact ne zaman çıkar :  Xperia Z4 tanıtılırken Xperia Z3 compact çıkar düşüncesindeyim compactlar (mini versiyon) ana ürünün bir sonraki yeni ürün ile çıkıyor bu tüm markalarda bu böyle ama eş zamanlı çıksalar daha iyi olur sony burada bunu terse çevirip atak yapabilir bu da benden bedavaya öneri  olsun. Xperia Z3 Compact yukarıda bahsettiğim gibi Z3  ne şekilde çıkar ise onun mini hali olarak 4 inç versiyonunda ne eksik ne fazla sı ile çıkar. Z1 compact gibi düşünün.

Xperia Z4 ne zaman çıkar ? :  Xperia Z4 2015 Ocak veya Şubat ayında (Ocak CES yada şubat MWC 2015) çıkar gibi tahmin ediyorum. Şuanda hiç bir blog ta dedikodu yok daha xperia z3 bile belli değil iken size bir güzellik yaptım z4 hakkında yorum yapıyorum.  32 GB/ 64 Gb dahili hafıza ile gelir. NFC destekler. Tahminimce sony burada biraz cimri 128 GB lık versiyonu ile gelmesi gerekir ama gelmez. Her zamanki gibi SD kart destekler.   Xperia z4 tasarımı xperia z3 nün yeni değişen tasarımı (PVD) olur her modelde sony tasarım değiştirmez bu değişiklikler  ciddi yatırım ve iş . PVD daha ince bir mm olarak biraz farkeder.  Ama şu gerçek donanımda ciddi değişiklik Xperia Z4 de olur işlemci 8 çekirdekli snapdrogon bir şey olur, RAM dede artış olur 4GB muhtemel ram miktarıdır, çok küçük ihtimal olsa da ram 6 GB 8 Gb lık versiyonları opsiyonel veya direk gelebilir ama siz kafanızda 4 GB RAM olur gibi kurgulayın. Sony kamerada bir bomba daha yapar o kesin, 2015 ocak ‘a kadar 1 yıl sessiz kalıyor 30 MP  veya 27 MP bir şey gelir, yani kamerada çıta yükselir veya ek bir kamera sensör olayı gelebilir gece görüşü vs gibi. 4K çekim 8K ya çıkar. Diğer özelliklerde  Zaten donanımı artırmak zorunda rakiplere göre bayağı geride kaldı ciddi sensör eksikleri var.  Şimdi Samsung s5 de ve LG g3 çıktı çıkacak bu ürünlerde parmak okuyucu, kalp ritim ölçer adım sayar var, sony Xperia z4 de de parmak okuyucu nabız ölçer, adım, koşu sayar, bir şey koyar. RF ID yani kızıl ötesi de bu modelde beklediğim özellikler uzakta kumanda özelliği. Ama bir üst çıtada bomba yenilik bekliyorum, mesala bomba bu olursa, olur yani, her yeni modelde sony kendi mühendisine münhasır bir şey çıkarır Z2 de 4k çekim, clear noise ve profesyonel mikrofon ve stereo speaker,  bu özellikler diyebiliriz. Z1 de öne çıkan 20 mp G lens kameraydı, Z de su geçirmezlik toz geçirmezlik tir. Yani sony ‘nin Ocak ayında çıkan telefonlarda hiç sektirmeden japon um ben dedirten, kimsede olmayan ilk bir şey çıkarır. (yavaş çıkarır sağlam çıkarır o ayrı tartışıyoruz.) Bunu tahmin edemiyorum maalesef ama bir şey üzerinde çalışıyorlardır bu telefonda kimsede olmayan eksik olmayan yeni bir donanım silahı olmalı düşüncesindeyim. Burası yoruma açık kısım mesela Retina Scanner sensor, göz tanıma özelliği,

Su geçirmezlik ve toz geçirmezlik, artık varsayılan özelliktir sony ‘de diyebiliriz ama Xperia Z4 de sertifikalar biraz daha artabilir daha derin basınç, dayanıklılık gelebilir muhtemel ihtimaller arasında. Mesela 100m dayanıklılık.   Xperia Z4 de en baba özellik ekran olur IPS  2K veya direkt 4K ekran gelir bence. 5 inç te bu 4K ekranı yapamazlar ise mecburen ekran boyunda büyüme olur 6 inç bir şey olur.  32GB / 64 GB versiyonlu dahili hafıza SD kart destekli, nano sim destekler.  En ciddi yenilik bu olur. Yazılım tarafında yine yeni modelin reklamını yapacak bazı fonksiyonel özellikler gelir, bil ömrü ile ilgili yazılımsal bir şeyler gelir ek geliştirmeler.   4000 mAh  veya 5000 mAh pil gelebilir tabi ekran büyürse gelir bu.  4k ,8K çekim modları ve bunun desteklediği efekt kamera yazılımları gelir. (bu özellikler lansmanda kullanılır)  ve ek aksesuarlarda bu ocak 2015 de gelir yeni bir bluetooth kulaklık bu ayda gelir. SBH52 nin yeni verisyonu çıkar bence. Bu ayda Xperia Ultra tarafında da yeni modeller gelecektir.  NFC destekli yeni speakerlar veya aksesuarlar gelebilir. Smart Watch 3 gelecektir, smartband 2 gelecektir. Aynı anda birden fazla en çok ürün tanıtımın olduğu aydır bu Ocak ayı.

Özetlersek Xperia Z4 : 8 çekirdekli snapdrogon  işlemcili en yeni ekran kartı işlemcisine sahip 4 GB ram destekli  32GB / 64 GB hafızalı,nano sim, NFC, sd kart destekli    IPS 2K veya 4K pixel destekli bir ekranda, daha ince bir tasarıma sahip PVD kaplamalı,  Z3 ün devam tasarımı (PVD) ile yeni yazılımsal yeniliklere sahip Android 4.5 veya android 5 çıkarsa 5 ile gelir. ama 4.5 muhtemel versiyon diyeyim size. Parmak okuyucu sensör, kalp ritim sensörü, adım ölçer, RF – ID kumanda özellikli bir telefon olur. Birde süpriz sony ye münhasır birşey bekliyor bir veya iki şey olabilir bu.

Xperia Z4 bence nasıl olmalı  : Kesinlikler rakiplerdeki tüm sensörler olmalı Remote Control uzaktan kumanda sensörü, RF ID , kalp ritim, yürüyüş, adım sayar, parmak okuyucu, yön bulucu sensörler, parmak okuyucu en iyisinden olmalı, el hareket algılayıcı sensor, göz tanıma sensörü olmalı (retina scanner), yazılımda parmak okuyucuda yeni özelikler olmalı. Yazılımda çok eksiği var sony nin bu detay özelikleri hemen artırıp açığı kapamalı. ön kamera artırılmalı. MP olarak, şu toz geçirmezlik olmalı pil gücü donanımsal ve yazılımsal artırılmalı. 4K IPS ekran olmalı. NFC destekli olur zaten NFC ile çalışan birden çok aksesuar gelmeli. Aksesuar konsuu çok eksik sonyde kılıf olayları gelmeli kapanında ekran değişen saat kılıf desteği gelmeli.

 

Xperia Z4 compact ne zaman çıkar ? :   Ne zaman ve nasıl çıkacağını yazmama gerek var mı sizce 🙂

tamam cevap veriyorum  🙂 Nisan 2015 gibi ve Xperia Z4 ün küçültülmüş hali olarak  Z4 abisinin deki aynı özelliklerde çıkar 🙂

 

Not : Bu yazı tamamen yoruma dayalıdır, bazı dış kaynaklı bilgiler ışığında yılların tecrübesi ile harmanlanmıştır 🙂  Kesin bir bilgi vermiyoruz teknolojik kehanette bulunuyoruz 🙂

 

Android SDK versiyonları ve API Level ları

 http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)