Xiaomi mi a1 android one kutu açılış incelemesi – mi 5x

Xiaomi mi a1 android one kutu açılış incelemesi – mi 5x

Merhabalar,
Evet yeni telefon aldım ve xiaomi telefonun android one programına dahil modeline karar verdim çok para vermeye gerek kalmayan fiyat performans telefonu olduğunu düşünüyorum ve bu modelin tek eksiği kablosuz wireless şarj ve nfc desteğinin olmaması .
Birde ekran kasa modası yok bu telefonda bir sonraki sürümü a2 çıkar ise onda ekran kasa modasına ayak uyduracaktır kanaatindeyim.
Xiaomi tüm modellerde MIUI işletim sistemi kullanıyor ve bir çok güncel yenilikleri hızlıca kullanıcılarına ulaştırıyor.
Mi A1 modeli Google Android One progrmaına dahil olduğundan google uygulamaları hariç saf bir yalın sürüm diyebiliriz.

Telefonun global sürümü olması çok önemli bu model çin için 5x diye adlandırılıyor aslında model mi a1 diye geçiyor a harfi Android programının adından geliyor. One yerine de 1 demişler  2017 yılının orta seviye telefonu budur diyorum.

64 GB ve 4 GB ram ile dual kamera ve çift sim kart desteiği ek sd kart desteği ile fiyat şampiyonudur. Kamera 12 mb dual kamera olmasından amiral telefonlardaki kamera performansını beklemeyin ama bence gayet iyi çekiyor . Karanlık çekimleri hariç işimizi görüyor. bir çok VLOG videomu bu kamera ile çekiyorum sadece kameradaki oyuncak yazılımlar az onu eleştirebilirim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)