Sony Xperia Z4 son sızıntı haber Xperia Z4 Music çıkabilir

Paylaş.

Merhabalar bildiğiniz gibi Sony Xperi z4 geçen haftaki   Las Vegas ta gerçekleşen CES 2015 ‘de görücüye çıkmadı. Fuarda (CES 2015) bir söylentiye göre Varioz gibi anlaşmalı  GSM operatorlerine z4 ürünleri gizlice tanıtıldığı yönünde bilgilerde gelmişti.

Mart 2 MWC 2015 görücüye çıkması kesin gözü ile bakılan Z4 ürün gruplarından yeni sızıntı söylenti bir haber geldi.

 

Ürünlerde bu sefer sony

Xperia Z4, Xperia Z4 Compact, Xperia Z4 Ultra, Xperia Z4 Tablet ve Xperia Z4 Music şeklindeürün grupları ile iddalı bir şekilde geleceğine dair ciddi söylentiler var. Bu sefer baya iddalı bir şey olmuş olma demiyor sony her şeyi yapabilir ürün çıkarmada tutarlı bir yol haritası sadece 6 ayda amiral bir telefon çıkarması.

xperia z4 music diye bir şeyde çıkaracakmış.

Söylentiye göre  müzik odaklı Xperia Z4 Music’te 4- inc bir ekrana sahip 1.440 x 720p çözünürlüklü TRILUMINOS IPS ekran yer alıyor. Walkman telefon melezi cihazın işlemci biriminde 2.3GHz frekans hızında çalışan Snapdragon 801 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Xperia Z4 Music’te ayrıca 3GB RAM, 32GB genişletilebilir hafıza, 8MP Exmor RS arka kamera, iki gün kullanım süresi sunan 2.000mAh kapasiteli pil, ” dsd, wav, aiff, flac audio files “ gibi birçok ses formatı desteği ve dahili stereo hoparlörlerin yer alacağı iddia ediliyor.

Xperia Z4 Music’e ilişkin bilgiler bunlarla sınırlı değil. Cihazın 128GB’lik sürümü de mevcut olacak. 133.5 gram ağırlıkta (128GB sürümü 138.5 gram) olacak Xperia Z4 Music’in kalınlığı ise 8.9mm olarak belirlenmiş.

Xperia Z4 Music’in Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor. Henüz fiyat bilgisi bilinmese de, CES 2015’te tanıtılan Walkman ZX2 gibi yüksek fiyatlı olması bekleniyor.  peki ozaman sony walkman deninen ürünü sony neden çıkardı ?

Daha önceki lansmanların dan edindiğimiz ürün kronojisine göre bu pek olumlu değil gibi gelmiyor değil bana.

çünkü xperia z ultra , sony xperia z ve z1 direct tanıttı sonra xperia z1 compact ve tablet tanıttı xperia z3 ve z3 compact aynı anda tanıttı compact, xperia z4 ve xperia z4 ultra çıakrma ihtimali bence daha kuvvetli neden mi ?

Çünkü z ultra çıkalı bir yılın üzerinde oldu ultra serisine z platformunda güncel bir donanıma sahip telefon çıkarması gayet mantıklı.

compact gibi modele bakar isek z çıktığında compact yoktu diğer markaların minileri popüler olunca sony z1 compact ile bu ürün klasmanına cevap ürün olarak comact sersini başlattı ve  çıkardı, ama xperia Z2 ile ciddi ses uyandırıp z2 compactı çıkarmadan direckt, xparia z3 ile xperia z3 compact çıkardı yani compact seriisnde bir boş geçildi. z ultradan sonra z1 ultra ve z2 ultrada çıkmadı ara T ultra serileri çıktı ama amiral modelde ultra 3  seridir boş geçiliyor yani z4 ultraya kesin gözü ile bakıyorum. Arada xperia z3 tablet diye bir şeyde çakardı tablet serilerinde de xperia z tablet ve xperia z2 tablet tablette bir model yine es geçildi aynı bakış açımla xperia z4 tablet de gelmesi kuvvetli diyorum, bu analizleri sıkı bir sony ürün takipçisi olmamdan belkide biraz iddalı olacak sony de bilmiyor neyi ne zaman niçin çıkardığını. Yani sabit bir ürün gidişi yok 6 ayda bir amiral çıkarıcam dedi ve bunu 2 yıldır yapıyor her 6 aydaki bir fuarda (CES,MWC,IFA)  Xperia z, z1, z2, z3 geldi . Xperia z4 de MWC de bence gelir . Çünkü henüz 6 aydan daha uzun sürede telefon çıakartmayacağını resmi olarak lanse etmedi. ama bu yönlü karar aldıklarına dair haberler var elimizde yani özetle. Sony ‘nin ne zaman ne yapacağı çok net olmamakla beraber. net olan şu z3 çıkalı  mwc ile beraber 6 ayı geçtiyor bir sonraki fuar eylül 2015 yani IFA dan bahsediyorum o kadar bekleyemez.  MWC de Xperia z4 tanıtacak diyorum. uzun süredir xperia ultra seriside çıkmadı z4 ultra da çıkacaktır.  z4 compact gelmeye bilir kritik ürün bence bu .xperia  tablet z4 de gelecektir kanaatindeyim. hepsi gelirse süpriz ve bomba olur helede z4 music de eklenirse cümbüş olur.  Fuarda sony insanların 6 ayda bir telefon modelinin eskimesinden şikayetçi olduğundan kaynaklı artık amiral ürünleri 1 yılda bir çıkaracağına dair lansman yapmasını da bekliyorum açıkçası uzun sürede de daha çok donanımlı iddalı telefonlar ile stratejimizi değiştirdik diyecekler.

Bu ügnkü iddamız MWC de aşağıdaki ürünlerin tanıtılacağına dair bir iddaydı sayılı ügnler kaldı 1.5 ay sonra bakalım hangi idda ne kadar tutmuş biz neyi tahmin etmişiz’e bakacağız. yeni dedikodu ve sızıntı xperia haberleri ile görüşmek üzere esen kalın teknolojiyi ihtiyacınız ölçüsünde sahiplenip kullanın, asla çöpe atmayın 🙂

Xperia Z4, Xperia Z4 Compact, Xperia Z4 Ultra, Xperia Z4 Tablet ve Xperia Z4 Music

Konu ile ilgili daha önceki yazılarım

http://www.karadere.com/blog/xperia-z3-den-yeni-haberler-var-z3-ne-zaman-cikar-xperia-z2-compact-xperia-z3-xperia-z3-compact-xperia-z4-xperia-z4-compact-ne-zaman-cikar.html

http://www.karadere.com/blog/xperia-z4-ne-zaman-nasil-ciakr-sony-xperia-z4-efsane-soylentisi.html

http://www.karadere.com/blog/xperia-z4-ne-zaman-nasil-ciakr-sony-xperia-z4-efsane-soylentisi.html

http://www.karadere.com/blog/sony-xperia-z4-den-haber-var.html

http://www.karadere.com/blog/sony-xperia-z4-den-ozellikler-gelmeye-devam-ediyor-son-soylentiler.html

http://www.karadere.com/blog/sony-xperia-z4-den-haberler-basladi-ilk-soylenti-dedikodu.html

Tüm yazılarım :

http://www.karadere.com/blog/?s=xperia+z4

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)