Sony Xperia Z4 den özellikler gelmeye devam ediyor. Son söylentiler

Paylaş.

Merhabalar, Çinli kaynaklardan elde edilen son sızıntı bilgilere göre;

Xperia Z4  deki son teknik özellik söylentileri ;

Xperia Z4

 

Sony’nin 2015 yılı amiral gemisi olması planlanan Xperia Z4 ile beraber 6 aylık ürün politikasına göre şubat 2015 de MWC de ürünü bekliyoruz 🙂  Su geçirmezlik özelliği nedeni ile microSD, USB ve simkart yuvaları kapaklarla koruyan SONY  Z serisi telefonlardaki kapak yorumanın aksine düşündüğüm gibi ,  kapaksız bir yapı sunacak,  fakat söz verdiği gibi tüm z serilerinde su geçirmezlik özelliğinden taviz vermeyeceği şeklinde söylentiler var.

Gördüğümüz gibi, hopörlor de kullandığı içten çıkış dıştan giriş olmayan mekanik bir teknik kullanacak. klasik mürekkep okkası mantığı gibi düşünebiliri.

Kablosuz şarj standartı olan Qi desteğini bütünleşik olarak vermesi bekleniyor işte bu iyi haber. Xperia Z4′ün 32GB dahili depolama ve 4GB RAM ile geleceğini daha önceki yazılarımızdada söyledik. Snapdragon 805 işlemcisin den bir sonraki nesil olan Snapdragon s810′a yer verileceği neredeyse kesin gibi. yine eskiden olduğu gibi telefonun harici hafıza kartı desteği ile hafızasının arttırılabileceği söyleniyor. Sony’nin özel kavisli bir sensör kullanarak kamera tarafında olan iddiasını arttıracağı

yukarıdaki resimdeki sertfika ilede doğrulandı. nedemiştik bir yıl önde sony Z4 kadar kamera aynı 20.7 mp ile devam edecek ama Z4 de donanıma güç verecek bende z4 donanımı artırması lazım son 3 seridir aynı kamera rakipler arayı kapamak üzere.

Xperia Z4 aynı zamanda özel bir ses amfisi ile destekleneceği kesin gibi. Telefonun ekranında  QuadHD ekranlı telefonlarından biri olması bekleniyor. benim tahmin 4K olur diyordum ama  Xperia Ultra da olabilir söylentilerde aslında ben z4 de 4K ekrana geçer diye düşünmüştüm 5.5 inc de biraz zor ultra 6 üzeri inç olduğundan bunda bu teknoloji ile daha mümkün mantıklı .

5.5 ince 4K mantıksız zaten.

Kamera sensoründe ise ciddi donanım yenilik var sertifika bilgilerine göre :

Bildiğiniz üzere Xperia Z3’te ISO3200 hassasiyetinde 4K video, ISO12800 değerinde fotoğraflar ve 2160p@30fps, 1080p@60fps video çekebilen 20.7MP arka kameraya mevcuttu  Sony, Xperia Z4’te ise kamera yeteneklerini donanım noktasında oldukça iddialı seviyeye getirebilir.

xperia blog ta Sony ’nin IMX189AEG CMOS görüntü sensörüne ait özelliklerin yer aldığı bir belge yayınladı ve rapora göre bu sensör Xperia Z4’te kullanılabilir. Dünyanın ilk hızlı ve yüksek hassasiyetli CMOS görüntü sensörü olan IMX189AEG 2K’da (2048 x 1080p) 16.000 kare/saniye, 4K Ultra HD çözünürlükte ise  240 kare/saniye videolar çekebilecek.

Şu an piyasada benzeri malesef yok 🙂 IMX189AEG CMOS görüntü sensörünün Xperia Z4’te kullanılırsa bomba telefon olur.

ve yazılım android 5.0 lolipop gelir

Diğer modeldeki söylentilerde aşağıdaki gibidir.

 Öndeki yazılaırm http://www.karadere.com/blog/?s=xperia+z4

Xperia Z4 Ultra

Dedikodulara konu olan bir diğer cihaz ise Xperia Z4 Ultra oldu. Sony’yi phablet kategorisinde temsil eden Ultra serisi için uzunca bir süredir yeni cihaz duyurusu yapılmamıştı. Şirketin sessizliğini bozarak 6.4 inç boyutunda 2K çözünürlüğünde bir bir ekran ile Z4 Ultra’ya resmiyet kazandırması bekleniyor. İşlemci tarafında Z4′de olduğu gibi Snapdragon s810′a yer verileceği düşünülen dev telefonun, Xperia Z4 ile boyut dışında pek farkı bulunmayacak.

Xperia Z4 Compact

Compact serisini de Z4 Compact ile güncellemesi beklenen Sony, Z3 Compactta ki ekran boyutuna sadık kalarak çözünürlüğü HD’den FullHD’ye çıkartacak. Donanımsal açıdan ise alışıldığı üzere Xperia Z4 ile benzer bir donanım ortaya konacak.

Xperia Z4 Tablet

Duyurusu beklenen bir diğer cihaz ise Xperia Z4 Tablet. Tabletlerinde üst seviye telefonların da olduğu gibi FullHD çözünürlüğü benimseyen şirket, diğer cihazlarla birlikte tablet kategorisinde de QuadHD ekrana geçiş yapacak. Xperia Z3 Tablet Compact’ın tasarım dilini devam ettirmesi beklenen Z4 Tablet’in oldukça ince çerçevelere sahip, 10.1-inç boyutunda bir ekranı olacağı söyleniyor. Xperia Z4 ailesinin Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresinde resmi duyusunun yapılması bekleniyor.

 

Kaynak  – Source : Xperiablog.net

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)