Sony Honami Xperia Z1 çıktı. Xperia one resmiyet kazandı. IFA berlin 2013 sony xperia one lansmanı.

Paylaş.

IFA berlin 2013 sony xperia Z 1 resmiyet kazandı.  Ve sonunda honami Xperia Z1 gerçek adına kavuştu.

Suya toza karşı gerçek 20 megapixel  çekim zoom. ve ektra lens desteği.

 

xperia z1

[youtube nBmoyZ2O6v8]

[youtube blUhgOJXetM]

[youtube 89v-sHvUJNQ]

[youtube ZdVjR-7LrsQ]

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z1/

http://www.sonymobile.com/tr/products/accessories/dsc-qx100/

[youtube 5HfOC6HJENo]

detaylı inceleme

[youtube gIjCACJhfPs]

İnsan gözü kadar akıllı bir kamera

Daha net. Daha temiz. Daha parlak. Sony’nin kompakt dijital kameraları size bunları sunar. Ayrıca Xperia Z1 ile, aynı bileşenlerle üretilen ve 8,5 mm kalınlığındaki akıllı telefona sığdırılmış en iyi telefon kamerasını oluşturduk. Büyük 1/2,3” 20,7 MP cep telefonu için Exmor RS™ sensörünü, Sony’nin ödül sahibi G lensini ve akıllı cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motorunu bir araya getirir. Bu benzersiz bileşim her zaman size üstün netlik, temizlik ve parlaklıkla sunulan görüntüleri verir.

Kameranızı bir adım öteye taşıyın

Sony’nin en iyi akıllı telefonu, yenilikçi uygulamaların geniş yelpazesi ile bildiğiniz şekilde geleneksel görüntü oluşturmanın ötesine geçen bir kamera sunuyor. Tüm kamera uygulamaları kamera vizörüne entegre edilmiştir; böylece daha kolay erişilebilirler. Ayrıca, sürekli yayınlanmakta olan yeni Xperia kamera uygulamaları ile gerçek anlamda bu kameranın sunabileceklerinin sınırı yok.

 

Büyük 1/2,3” 20,7 MP görüntü sensörü

Büyük 1/2,3” 20,7 MP cep telefonu için Exmor RS™ görüntü sensörü, kameranın lensinden olabildiğince yararlanan ultra yüksek net görüntüler oluşturmak üzere çekim modunuzdan daha fazla ışık yakalar. Sensör pürüzsüz ve temiz yeniden üretmeyi sağlamak için paraziti azaltan daha yüksek duyarlık sağlar ve her nefes kesen ayrıntı daha gerçekçi şekilde yeniden üretilir.

Sony’nin ödül sahibi G Lensi

Sony’nin G Lensi üstün odakta görüntü özelliklerine sahiptir. Netliğe ek olarak, diğer bir nitelik de ışık toplama yeteneğidir. Xperia Z1, parlak F2.0 ile 27 mm geniş açılı lense sahiptir; böylece lens karanlık koşullarda daha fazla ışık toplar.

Akıllı cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motoru

Gelişmiş ayrıntı yeniden üretimi için, Sony’nin akıllı cep telefonu için BIONZ™ görüntü işlemci motoru her çekimde canlı gerçekçiliği üretmek üzere güçlü algoritmaları kullanır. Piksel başına süper çözünürlük, Otomatik pozlama ve Otomatik beyaz dengesi Sony G Lens tarafından yakalanan renkleri hatasız şekilde işler; böylece tıpkı insan gözünün algıladığı şekilde renkler zengin doku ve derinlik katmanları ile geliştirilip yeniden üretilirken parlaklık dengesi oluşur. 1/2,3” 20,7 MP cep telefonu için Exmor RS™ sensörü ile birlikte, cep telefonu için BIONZ™ görüntü işlemci motoru da size olası en iyi telefon kamerasını sunmak için paraziti yok eder. Bunların tümü, ISO 6400 duyarlığı ayrıntılardan ödün vermeden inanılmaz temizlikte zayıf ışıklı fotoğraf çekimlerini mümkün kılarken gerçekleşir.

 

Süper Otomatik modu sayesinde, Xperia Z1 her zaman kusursuz resimleri sunar.

 

Az ışık, canlı çekimler

Sony'nin en iyi kameralı telefonu Xperia Z1 ile her ışık koşulunda yüksek ayrıntılı çekimler.

Her ışık koşulunda harika çekimler

Uyuyan çocuğunuzun resminin gerçek hayatta göründüğü gibi huzurlu ve güzel çıkmasını sağlayamıyor musunuz? Kamera teknolojilerimiz zorlu az ışık koşullarında bile ayrıntılı parlak çekimleri size sunmak için iş birliği halindedir. Cep telefonu için Exmor RS™ görüntü sensörü, gelecek nesil BSI ışık sensörü ile Sony görüntü sensörü teknolojimizde yeni bir aşamadır. Parlak F2.0 Sony G lens, cep telefonu için yüksek duyarlıklı Exmor RS™ ve cep telefonu için BIONZ™’un NR’si, piksel kapatma ve Piksel başına süper çözünürlük teknolojileri ile yüksek çözünürlüğü korurken resim parazitini azaltır. Ayrıca, Süper Otomatik modu ile tümü otomatik olarak gerçekleşir; karmaşık ayarların arasında vakit kaybetmeniz gerekmez.

Sony G Lens

– Parlak F2.0

Cep telefonu için Exmor RS görüntü algılayıcısı

– Yüksek duyarlık sensörü

Cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motoru

– Piksel başına süper çözünürlük
– Parazit azaltma

 

Bulanıklık olmayan görüntüler için hareket algılama

Spor fotoğrafçısı mısınız? Ya da hayatı hızlı mı yaşıyorsunuz? Hareket etmeye devam edin; elinizdeki en iyi telefon kamerası ile fotoğraflarınız her zaman net çıkar. Parlak F2.0 lens ve yüksek duyarlıklı sensör daha yüksek deklanşör hızında fotoğraf çekebilmenizi sağlar. Cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motoru Hareket Algılama özelliğine sahiptir; konunuz hareket ediyorken bulanıklık olmayan görüntüler yakalamak için daha yüksek bir deklanşör hızı seçer. Süper Otomatik modu zor işlerin tamamını sizin adınıza yapar.

Sony G Lens

– Parlak F2.0

Cep telefonu için Exmor RS görüntü algılayıcısı

– Yüksek duyarlık sensörü

Cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motoru

– Hareket algılayıcı
– Hızlı otomatik netleme
– Parazit azaltma

Yaklaşın. Stay sharp.

En iyi kameralı telefon Sony Xperia Z1, 3x net görüntü yakınlaştırma özelliğini sunar.

3x Net görüntü yakınlaştırma

Uzaktan mı çekiyorsunuz? Yüksek çözünürlük sensörü ile 3x Net görüntü yakınlaştırma ve cep telefonu için BIONZ™’un Piksel başına süper çözünürlüğü sizi tele benzeri 81 mm optik yaklaştırmaya götürür. Cep telefonu için Exmor RS™ ve BIONZ™’un Piksel başına süper çözünürlüğünün birleşik daha yüksek çözünürlüğü sihirlerini konuşturuyor. Yaklaştırın ve ayrıntılı net fotoğrafların keyfini çıkarın.

Sony G Lens

– Asferik lens

Cep telefonu için Exmor RS görüntü algılayıcısı

– Yüksek çözünürlük sensörü

Cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motoru

– Piksel başına süper çözünürlük

SteadyShot™ ile kusursuz videoları alın

Xperia Z1’in SteadyShot fonksiyonu hareketlerinizi dengeler ve videolarınızı dengeli hale getirir.

Sorunsuz panlama ve sabit görüntüler

Sıradan akıllı telefonunuzla dengeli bir video çekmek kolay değildir. Xperia Z1 ile durum farklı. SteadyShot™ Full HD 1080 videoda bile hareketlerinizi dengeler, panlamayı daha sorunsuz ve görüntüyü daha dengeli hale getirir. Sonuç müthiş dengeli ve bozulmaya uğramamış videolardır.

Xperia Z1, fotoğraflar ve videolar için HDR ile en iyi hale getirilmiş görüntüleri size sunar.

Fotoğraf ve video için HDR özelliği sayesinde görüntü kalitesi geliştirilmiş kareler

Fotoğraf ve video için HDR özelliği tüm ışık düzeylerinde doğal renkleri yakalar. HDR (Yüksek Dinamik Aralık) özelliği, güçlü ters ışığa karşı net fotoğraflar çekmek için kullanılan bir görüntüleme teknolojisidir. HDR özelliğiyle kamera, aynı görüntünün farklı pozlama düzeylerinde fotoğrafını çeker ve bunları en iyi hale getirilmiş tek bir fotoğraf oluşturmak üzere katman haline getirir. Video için Sony HDR özelliği, pencerenin önünde durulması veya çekilen kişinin güneşin önünde poz vermesi gibi yüksek kontrast içeren durumlarda video çekebilmenizi sağlar.

Süper Otomatik modu resimde kusursuzluğu garanti eder

Kamera varsayılan modu olan Süper Otomatik ile, Xperia Z1 herkesin birer kamera uzmanı olmasını sağlar. Süper Otomatik modu akıllı çekim modu belirleme teknolojisi sayesinde her zaman optimum ayar ile çekim yapmanızı sağlar, en iyi görüntüleri sunar ve en yaygın ve zor koşulların üstesinden gelir. Öyleyse devam edin ve az ışık koşullarında harika çekimlerin keyfini çıkarın, hızlı hareketli ortamlarda bulanık olmayan görüntüler alın ve kusursuz netlikle yaklaştırma yapın.

Cep telefonu için X-Reality özellikli cep telefonu için Full HD TRILUMINOS™ Display

Cep telefonları için en iyi hale getirilmiş en yeni Sony BRAVIA® teknolojileri ile üretilen Xperia Z1 en şaşırtıcı görüntüleme deneyimi ile birlikte gelir. Cep telefonu için X-Reality resim motoru özellikli, büyük ve yüksek çözünürlüklü 5” Full HD TRILUMINOS™ Display inanılmaz netlikte kenarları keskin uçlar içermeyen resimler için 1920 x 1080 aşamalı tarama ile birlikte gelir. Piksel yoğunluğu inç başına 441 piksel ile eşlenmiştir, böylece telefon kameranızda son derece net ve üstün parlaklığa sahip bir resim kalitesi elde edersiniz. Ayrıca, bu kompakt dijital kamera Full HD ekran ile birlikte geldiği için her kareyi yeniden yaşarken size en iyi görüntüleme deneyimini sunmak üzere en uygun hale getirilmiştir.

[youtube BJg3WNfZdjk]

 

Xperia™ kamera uygulamaları

Sony Xperia Z1, yenilikçi uygulamalar sayesinde kameranızı kullanmanız için size yeni yollar sunar.

Kameranızı bir adım öteye taşıyın

Sony’nin en iyi akıllı telefonu, yenilikçi uygulamaların geniş yelpazesi ile bildiğiniz şekilde geleneksel görüntü oluşturmanın ötesine geçen bir kamera sunuyor. Tüm kamera uygulamaları kamera vizörüne entegre edilmiştir; böylece daha kolay erişilebilirler. Ayrıca, sürekli yayınlanmakta olan yeni Xperia kamera uygulamaları ile gerçek anlamda bu kameranın sunabileceklerinin sınırı yok.

Metal ve camda işlenmiş bir şaheser

Sony işçiliğinin zengin geçmişi üzerine inşa edilen Xperia Z1, yalnızca en özel malzemeler kullanılarak dikkatle işlenmiştir. Ön ve arka kısım dayanıklı temperli camdan yapılmıştır ve etrafınızdaki dünyayı yansıtır. Yenilikçi tek parça alüminyum çerçeve ek yerleri olmadan tasarlanmıştır ve tamamen pürüzsüz bir ifadeye sahiptir. Sony’nin benzersiz tasarım ilkelerine ek olarak, bu akıllı telefon her yönde denge ve simetri sunar; bu nedenle nasıl tutarsanız tutun his her zaman aynıdır.

 

 

Batarya STAMINA Modu ile pil ömrünü önemli ölçüde uzatın

Akıllı telefonlar, yoğun biçimde kullanılmadıklarında bile çok güç tüketir. Telefonunuzda sahip olduğunuz tüm uygulamalar arka planda çalışmaya devam ediyor ve pilinizi tüketiyor olabilir. Batarya STAMINA Modu, pil gücünüzün gereksiz yere azalmasını engeller. Ekranı kullanmadığınızda bunu algılar ve istediğiniz bildirimler dışında, ihtiyacınız olmayan işlevleri otomatik olarak kapatır. Ekranınızı uyandırmak için güç düğmesine bastığınızda, her şey kaldığı yerden devam eder.

Yalnızca önemli bildirimleri alın

Batarya STAMINA Modu ile, bekleme modu süresince Wi-Fi ve veri trafiği devre dışı bırakılır ancak gelen çağrıları, metinleri ve uyarıları almaya devam edersiniz. Ayrıca herkesin ihtiyacı farklı olduğundan, bekleme modunda bile hangi uygulamalardan bildirim almak istediğinizi kolaylıkla özelleştirebilirsiniz. Facebook bildirimleri açık mı kapalı mı? Size kalmış

[youtube _ETbH13kqL8]

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)