Sony den LED speaker – hoparlör lamba. Sony put a Bluetooth speaker in an LED light bulb

Paylaş.

Sony put a Bluetooth speaker in an LED light bulb

Gün yokki akıllı teknoloji fikrinin bir yenisi hayatımıza girmesin SONY ar-ge yine yaptı yapacağını.

Ampul ile müzik dinleyebileceğinizi söylesek kim inanırdı. Sony geliştirdiği LED akıllı ampul sayesinde hem aydınlanacak hemde müzik dinleyebileceksiniz.

Peki nasıl çalışır ? 

Standart evlerimizde işyerlerimiz de kullandığımız duy diye tabir edilen klasik ampul yuvasına bir adet SONY LED LIGHT BULB takılır ve direk çalıştırılır. üzerindeki bluetooth sayesinde herhangi bir bluetooth destekli cihaz ile eşleşip istediğiniz müzik veya ses olayını aktarabilirsiniz. Hatta hans free konuşmaların seslerin bile ortama verebilirsiniz. tabi mikrofon olayını konuştuğunuz cihazdan kullanacaksınız.

 

 

sony bluetooth lightbulb

Bu icat- geliştirme-yenilik tutar gibi geldi bana mantıklı en azından bunu görünce şimdi evdeki ses sistemlerinin gideceği yeri gelecekte duracağı yeri görür gibi oldum.

Ses sitemi yalan olabilir bunlardan 5 tanesi ile sourround  sistemler yapılabilir. En basitinden bu ampul ile odanızda mp3 dinleyebilirsiniz harici hoparlör almanız  gerek yok.  İcadın en cazip yonu elektrik şarj bitme sorunu yok çünkü direkt şebekeye bağlı olay budur fikir budur. bu bir fikir icadıdır aslında icat bile değildir olan teknolojilerin birleşilmesi ile akıllı bir iş yapılmıştır icata bakış açım benim olmayan bulunmayan yeni bir doğadaki kanunsal bir şeyin bulunması olarak bakıyorum.

Bu sebepten elektrik bir icattır diyorum bu ampul ve cep telefonu gibi yeni gelişmeler sadece geliştirme ve teknolojinin küçültlmesin deki tecrübelerin iyileştirilme çalışmasından ibaret olduğunu söylüyorum. bu bakış açımla cep telefonu bile bir icat değildir diyorum. bu ürünü akıllı telefondan RGB (renkli) versiyonları ile farklı renklerde dans eden animasyonlu bir akıllı telefon uygulaması ile kontrol etmede eklenebilir. bu ürün ajan yazılım olarak ortam dinlemede mikrofonlu versiyonu da kullanılabilir.

sony bluetooth light bulb

sony bluetooth speaker

şuanda ürün ebay de 299 dolar civarında piyasaya ilk çıkış fiyatı çok pahalı. japonyada 23 mayıs 2015 de 199 dolara satışa çıkacağını sony duyurdu.

http://www.ebay.com/itm/Sony-LSPX-100E26J-LED-Bulb-Wireless-Speaker-Bluetooth-Remote-controller-New-/221770933881?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33a293e679

 

Alternatif ürün ise : http://www.amazon.com/gp/product/B00JDT11CU?tag=digitren08-20  ama bu üründe NFC desteği yok bluetooh eşleşmesi manuel ve ürün biraz kaba 🙂

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Sony den LED speaker - hoparlör lamba. Sony put a Bluetooth speaker in an LED light bulb, 10.0 out of 10 based on 1 rating