Seo nedir ?

Paylaş.

Search Engineer Optimization yani arama motoru optimizasyonu.

Peki arama motoru optimizasyonu ne demek ?.

Google da aranan kelimede üst sırayda çıkan siteler desem bişeyler ifade etmeye başladım sanırım . Evet düşündüğünüz gibi. Bir web siteniz var (kişisel veya kurumsal) bu sitenin belli kelimelerde üst sıraya çıkması için gerekli olan çalışmaların bütününe SEO deniyor.

Seo hizmeti veren danışmanlık şirketleri çoktan kuruldu ve hizmet vermeye başladı.  Aslında arama motoru denince 2000 yıllarında popüler olan google dan başkası gelmiyor çoğu kullanıcıların aklına ama benim gibi eski kullanıcılar 🙂  altavista ile başladık diyebiliriz gerçi kaç kere girdim 2002 den sonra altavistaya bende bilmiyorum aklıma gelmiş ken bir gireyim. 🙂 logosu hiç değişmemiş. http://www.altavista.com/   bunun ardından hiç şüpesiz www.yahooo.com  ve msn.com hotmail.com gibi arama motorları gelir türkiyede arabul.com gibi tr arama motorlarıda popülerdi bizamanlar.

şuanda galibiyet süphesiz www.google.com da herkez google de üst sıralara çıkmak istiyor.

işte web sitenizin gerek görsel eksiklikleri gerekse içerik eksiklikleri, reklam eksiklikleri page link back link eksiklerini tespit edip yapılması gerekenler konusunda sizi yönlendiren veya direk size bu hizmeti veren firmaların yaptığı iş seo .

Kısaca bir web sitenize seo hizmeti yapılır ise tek kelime ilk sayfa ilk sıra çıkma başarısı seo işlemi tamamlandı anlamına gelir.  Yine zaman daraldı bir başka konuda görüşmek üzere ……

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)