Samsung Galaxy s1 ve Sonyericsson Xperia ar karşılaştırması farklı bir yorum da benden

Paylaş.

Merhabalar ,umarım benim bakış açım faydalı olacaktır, şunu öncelikle belrteyim özellik olarak karşılaştıdım bir sürü yerde bunu bulabilirsiniz.
smasung galaxy S1 mi – sony arc mı ? Tabiki xperia arc, nedeni ne gelince, sony gibi 1945 lerden beri kullanıcılara bişeyler üreten ve isveçin 1876 beri telefon ile ilgili teknoloji üreten devlerine güvendiğim için, biri iletişimde uzman biride ise kaydetme ve optik teknolojilerde hal böyleyken. sonyericsson ‘un ençok üzerinde durduğu ve lansmanıda arc ile yapması kalitesinin bir göstergesidir.  1990 yıllarında ortaya çıkan samsung firması ise süphesiz genç bir şirkettir. Tabiki bukadar yeni olupda sony ile karşılatırmakta olduğumuz samsung ‘u dünyada bu başarısı taktirlik bir konudur.

Tabi bir ürünü alırken karar verme de bunlar önemli değil diyebilirsiniz  büyük firmalar bazen kötü ürünlerde çıkarabilir ! ama her firmanın iddali serileri gerçekten iddalıdır .çünkü üzerine arge ve testler çok yapılır buda az hata ve kalite demektir.

Gelelim cihazları karşılaştırmaya: şuanda kamere optik teknoloji olarak 8 mega pixel sony bende + 1 önde design ve incelik ile de + 1 ile samsung mu sonymi arasında seçimimde etkili olmuştur. bir diğer etkende sony de samsunga göre bir sınırlama politikası yoktur bunu w810 java platformunda bariz hissetmiş tim arkadaşımda samsun vardı ve samsung sadece samsungun app store daki samsun developerların geliştirdiği java applicationları çalıştırıyordu. sony de ise tüm javalar sorunsuz çalışıyordu aynı olay androiddede gördüm sony android markete sorunsuz girerken samsung ise kendi store ‘ına sınırlama ile mecbur bırakıyordu benim karar verme aşamamda bu böyleydi şuanda yeni versiyonlarda samsung bu politikayı mecburen bırakmak zorunda kaldı.

samsung ve arc arm işlemci kullanıyor alt platform android tek fark firmalardaki arge tecrübe mühendislik samsun ise bir kore firması sony ise bir jopon yıllardan beri wolkmen zamanından bir tecrübe ile şunu söyleyebilirim.

sıralam söyle japon, malesia, taiwan, kore, çin burada dikkat edilmesi gereken iki konu vardır bir bu sıralamada mühendilik ve işçilik doğru orantılı kalitededir. çok önceleri sonylerde japaon – japon buluyorduk kalite çok farkediyordu şuanda ise sony japon- çin burdaki ilki mühendislik diğeri üretim yani işçilik. bukadar detayı düşünerek karar verdiğimi söyleyebilirim.

samsung 2un ise diğer bir özelliği kore felsefesi az para çok özellik bunu hundai de görebilirsiniz . samsungda yazılım olarak extra bazı şeyler olabilir developerları bayağı geliştirme yapıyor sony ise stabil ve uzun vadeli düşünüyor az geliştirme yapıyor . (buradaki geliştirme android platformu değil bu zaten open source public bişey) hardware device seviyesinde telefon rama mesajlara bakma üretici firmda farklılık gösterir burdaki kalite den bahsediyorum bir nevi fonksiyonilite user firiendly olması )
bir başka nokta ise ikiside dev bir tv LCD Led üreticisi olmasıdır.  eğer evinizdeki ürünler sony ağırlıklı ise bir vaio , play staton, sony bravia tv, sony blueray player,  niz var,  DLNA destekleride ve wirless özellikleri varsa hepsini sony telefonunuzda kontrol etmede media paylaşım media streaming, kumanda etme gibi avantajlarınız olacaktır.

DNLA ise marka bağımsız kontrol gelmekte bir standart yani samsung dnla desteği ile sony tv android sony remote programı ile de kontrol edebilirsiniz ama burda öne çıkan sony bu uyumluluğu tüm ürünleri ile senkronizasyonu bir felsefe olarak sürdürmesi. artı bir özellik bence ama samsung bir tv niz var ise tabi sony telefona android samsun uygulamasınıda tamterisnide kurabilirsiniz.  Anlatm istediğim sony de bu olay bende çok önde menü yazılımı ve senkranizasyon artı bir avantaj.

android özgürlük adına sınırlama samsungun çok saçma bir politikasıdır.
vakit doldu çok yazarımda vakit bakit kusura bakmayın bukadar bakış açısıda benden olsun .

Birazdaha vakit buldukça ekelmeler yapıyorum.

bir önceki telefonumda sonyericsson w810 6 yıl kullandım hala çalışıyor 🙂

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)