Nintendo Switch tanıtılde ve çıktı

Merhabalar,

Oyun konsollarındaki savaşlar hız kazandı microsoft ‘un xbox yerle bir eden Sony PS4 pro versiyonu satış rekoruna giderken japon üretici Nintendo nam kaybetmiş ken daha ölmedik dedi ve efsane bir hybrid konsol çıkardı Nintendo switch . Video her şeyi anlatıyor.  Ama ciddi mühendislik çalışması var teaser gibi tutarmı tutmaz mıyı zaman gösterecek. Benim tespit ve yorumum hem elde ve hemde TV de oynanabilen hybrid ikisi , üçü bir arada bir çözüm olmuş. en çokta joystik switch dedikleri kısımların moduler olması anında iki kişi ile oynamaya imkan vermedi ve multiplayerda yani çoklu oynamalardada ciddi bir grup oyun desteği (networking) sağlıyor olması. Tabiki konsolu konsol yapan media content dediğimiz game contentler yani oyun içerikleri ne kadar çok ve destekleyi olur bilmiyoruz .

Bunuda zaman gösterecek. Buradaki mühendislik iki kol birleşerek tek bir TV de oynarken kola dönüşüyor (joyistik) aynı zamanda konsola takıp bir nebi el atarisi oluyor yada ekranı bir yere koyup küçük kollar ile iki kola sahip olup iki kişilikte oynayabiliyorsunuz hybrid yada multifunction diyebiliriz işte japon mühendis kafasındaki tebrik edilecek kısımda burası 🙂

Diğer tüm oyun üreticileri VR sanal gerçekliğe yüklenmiş durumda nintendo bunun ilede uyumlu bir gözlük çıkarabilir eksik olan yönü şimdlik benimde görmediğim yanı bu .

Fiyatı hakkında avrupa satış fiyatı ile ilgili dedikodular şu yönlü iki model olacağına dair bilgiler kuvvetli standart ve daha fazla depolamaya sahip pro versiyonu gibi iki sürüm standart model 199€ pro versiyonda 250€ civarında olacağına dair Türkiye fiyatını kurdan çevirip üzerinde satıcı karını tahmin edebilir siniz. Efsane Mario uyunun sahibi nintendo ölmez arkadaşlar Japonlar yaşadığı sürece yaşayacaktır.

nintendo switch ile ilgili görsel sonucu

nintendo switch ile ilgili görsel sonucu

bu görseldeki gibi renkli kollarıda düşünmüşler 🙂

www.nintendo.com/ adresinden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/Nintendo

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Nintendo Switch tanıtılde ve çıktı, 9.0 out of 10 based on 1 rating