Neden windows 7 seçmeliyiz .

Paylaş.

windows-7-secmelimiyizwindows 7 ‘yi seçmelimiyiz. yada neden windows 7 ‘ye geçmeliyiz şeklinde sorular bu günler de hep hafamızı karıştırıyor. windows 3.1 , 95,  98, 2000, Me, Xp , Vista ve Windows 7 . Microsoft çok hızlı işletim sistemi üretiyor. windows xp kullanıyorsanız ve memnun iseniz sorun yok ingilizlerin dediği gibi çalışıyorsa onarma yada başka sistem arayışına girmeyiniz.  Fakat windows 7 nin oluşumu için ara işletim sistemi oalrak piyasaya sürülen vista işletim sistemini kullanıyor ve sorunlardan kurtulamıyorsanız kesinlikle çözüm windows7 de …..

Hala windows 2000 kullanıyor ve sorun yaşamıyorda olabilirisniz. Tavsiyem vista görmeden windows 7 ‘ye geçmenizdir. Bunun sebeplerinden bahsetmeden önce bir microsoft klasik ürün geliştirme stratajisinden bahsedeceğim.  Belkide adını duymadınız bile millenium windows me diye bir işletim sistemi vardı bir zamanlar. Bu işletim sistemi aslında XP nin oluşması için test amaçlı üretilmiş bir sürümdür. kullanıcılar pek çok sorunla karşılaştılar. 2000 den Xp geçiş için ara işletim sistemi çok az süre sonra hataların giderilmesi ile beraber.  XP 2000 yılında piyasaya girdi ve Me işletim sistemi ortadan kalktı 1 yıl yaşamadı diyebiliriz. işte bu sebeptendirki türk ata sözü ayakların yere basacak. yani yeni bir sisteme geçmek için acele etmeyin önünüzü görün . Helede microsoftun ip ile hiç mi hiç kuyuya inmeyin.Windows vista aynı bu senaryodaki gibi windows 7 nin oluşumu için harcanan kullanıcılara kurban oalrak sunulan bir sistemdir. Ve uzmanalar bu tecrübelerden dolayı. Windows 7 öneriyorlar . wistadaki hataların giderilmiş hali . Bu şu demek değildir. windows 7 de hiç hata olmayacak sonuçta işletim sistemlerinde açıklar ve hatalar bitmez . Ama en aza indirilmiş sorunların az olan sürümü varken neden vista kullanalım ki.

Bir başka etkende driver sorunları . Bir sistemden bir sisteme geçerken en dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de bilgisayar yada notebook ‘unuzun donanımsal, işletim sistemi desteği. Bilgisayrınızın üretici firması sizi nekadar desekliyor. Windows 7 geçeceksiniz ama ses kartı driver windows 7 için yok . Geçmenizin bir anlamıda yok demektir. Ses kullanmadan geçmek size kalmış.

32 bit ve 64 bit kavramlarını da unutmamız gerekiyor işletim sistemleri ve programlar şuanda iki versiyonda üretiliyor.

Dikkat :  Kullanacağınız programlar ve donanım gereksinimlerinizi iyi analiz edin. kullanacağınız programlar windows 7 için uyumlumu ve sisteminiz 32 bit mi 64 mi olacak . Peki kullanacağınız programların 64bit  desteği varmı ? ya driverlar unutmadan driverlarda 32 bit ve 64 bit oalrak değişiyor. Ses kartınızın 32 bit windows7 driver var fakat siz 64 bit windows 7 kullanmak istiyorsunuz.?

Sanırım biraz kafaları karıştırdım . karışıklıktanda anlaşılacağı gibi bu analizi iyice yapmalısınız bilgisayar bilginiz bu analize yetmiyor ise bir uzmana danışınız. Geçiş yapmadan önce mutlaka sorunlarınızı ve çıkabilecek sorunalrı analiz edip kararınızı buna göre veriniz.  Windows 7 mutlaka bir gün hayatınıza girecek. (belkide bir gün bir internet kafede ) sizin geçip geçmeyeceğinize siz karar verin bunu microsoft’a bırakmayın.

Resmi windows 7 sitesi daha fazla bilgi için : http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/products/home?os=nonwin7  adresini ziyaret edebilirisniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)