Nano Tekstil

Paylaş.

nano-tekstil-burhan-karadereMerhaba , Sizlere çok ilginç bir teknolojiden bahsedeceğim. nano tekstil diye adlandırılan bu teknoloji teksitil üretiminde çığır  açacağa benziyor.

peki nedir bu nano tekstil nano teksitil ile kumaşların tipleri belirleniyor. Kısaca akıllı kumaşlar ile çok değişik ürünler üretilebilecek.  kirleyenmeyen elibeseler. kokmayan çoraplar. Renk değiştiren bumerank kıyafetlere nederisniz. kulağa hoş geliyor. evet önümüzdeki 15 yılda bunları satın alabileceğiz sanırım . Bu teknoloji için bir çok ülke kollar sıvamış durumda. 

Bu teknoloji ile su harcamasıda azai ndirilecek. Ter kokusu insanların yüzyıllardır en dert sorunalrından biridir. kokmayan, kokututmayan elbiseler üretilebilecek.  Vitamin veren kıyafetler üretilerek beden vitamin ile beslenecek. şuanda fantazi gibi düşünüyo olabilirsiniz ama 50 yıl önce havadan konuşma olayına nasıl bakarsak bu konuyada öyle bakmalıyız. Sonuç bugün konuşabiliyorsak olacaktır anlamına geliyor gibi görünüyor.  Sloganda bulunmuş akkıllı kumaşlar ile üretim.

Akıllı kumaşlara bilgi yükleniyor ve kirler tanımlanıyor. çay lekesi kahve lekesi tarih oluyor. Renk değiştiren elbiseler. Siyah elbiseler güneş li havalarda hep sorundur . siyah elbiseler güneş altında beyaz renge dönüşecek. Ve güneş ışınları sizi rahatsız etmeyecek bu teknolojiyle üretilen tekstil ürünlerini görmemiz mümkün olacak gibi görünüyor. Teknoloji giderek gelişiyor bakalım önümüzdeki günler de negibi değişik teknolojiler biiz bekliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)