MWC 2015 Sony değerlendirmesi Xperia Z4 hakkında yeni haberler

Paylaş.

Merhabalar,

MWC 2015 başladı ve neredeyse bitmek üzere.

CES ‘de çıkmaz ise MWC ‘de çıkar diye idda ettiğimiz Sony amiral ürünlerini çıkarmadı ve bize ters köşe yaptı.

Sony iki amiral ürün arasında bu kadar uzun soluklu bir ara vermemişti. Benim xperia z4 ile ilgili çıkış tarihindeki tahmin  zamanlamalarım da da böylece sapma oldu,  ama IFA ‘ya kalmadan bir kaç aylık bir sapma ile ara bir lansman ile sony ürün amiral ürünleri tanıtacaktır kanaatindeyim. Sony Mobile CEO ‘sunun yaptığı açıklamalarda son günlerdeki dedikodulara da cevap geldi.  Sony mobile kapanıyor piyasadan çekiliyor dedikodusuna biz bu işi yapmaya devam ediyoruz öyle bir şey söz konusu olmadığını vurguladı. Neden sony xperia z4 çıkmadı sorusunada daha kaliteli bir ürün üzerine çalışıyoruz MWC 2015 yetişmedi şeklinde cevap verdi.

MWC 2015 de LG den de yenir bir LG G4 bekleniyordu gelmedi. Sony ve LG strateji değiştirerek HTC ve samsung ‘u öne attılar. O çıkartsın biz üstüne biraz daha koyup yeni bir iddialı bir ürün çıkaralım, daha güçlü bir ürün ile çıkmak istediler. bakalım z4 de neler olacak bence sürpriz bir şeyler ek olarak gelebilir.  M4 aqua ile hissettiğim kapakların iptali ile su geçirmezlik için ilk ara model de tecrübe edinmek istiyorlar xperia z serisinde ilk su geçirmez telde ciddi kapaktan sızma sorunu yaşamışlardı bu gibi sorunları aza indirmek için ara ürünlerde teknoloji deneyimlerini gerçek kullanıcı tarafında test etmek istiyorlar. Benim gibi yeni telefon alma sürecinde olanların biraz daha beklemesinde fayda var hem snapdrogon 810 ikinci hataları giderilmiş sürümü kullanılır hemde daha geç olmadı tamda yeni köklü değişimlerin olduğu yeni teknolojilerin daha oturmasına olanak sağlayacak daha az hatalı ürün almamıza olanak sağlayacak. 810 ile ilgili endişelerim vardı. xperia z4 ile ilgili donanımdaki tahminlerimde çok fazla değişiklik yok sadece bir iki yeni ek özellik gelebilir. Ekranda gloria glass 4 kullanabilir samsung kullandı. Şu geçirmezlik kapaklar olmadan olacak gibi duruyor.

4K ekranda gelmeyecek en fazla 2K gelir. ama 4K  yapıp iddalı bir şey yapabilir sony bu sağı solu belli olmaz daha önce HD den fazlasına gerek yok diyodru 4K teknolojinin sahibi kendi.  wireless şarj olacaktır. 810 snopdrogon ile gelecek ddr4 ile 4gb ram yapmalı dahili hafızayı da ciddi artırmalı 128 GB versiyonları olmalı . kamerada bir atak yapabilir kanaatindeyim 20.1 lens bayağıdır var. ön kamerada artırım yapabilir kasada metal kasa olabilir .yazılımda da iki yada üç tane kendine münhasır lansman tanıtımı için bir iki özellik olmalı. Güvenlik NFC ödeme vs gibi şeyler. sony ‘nin kamera ve su geçirmezlik harici kendine özgü bir şey bulması şart. LG, Samasung özgü olan knock gibi bir şeyde olmalı . ama yazılım tarafın Samasung ‘un son bombasından sonra ciddi geride kaldı. Sony yazılımda ciddi vites artırımı yapmalı. Sony nin yeni amiral ürünleri Z4 serisi nisan yada mayısta gelir inşallah. Eylül, IFA ya kalmaması temennisi ile. yeni telefon alacaklar biraz daha sabretsinler beklemeye devaö.

http://www.karadere.com/blog/sony-xperia-z4-son-sizinti-haber-xperia-z4-music-cikabilir.html  xperia z4 ile ilgili özellik tahminlerim.

Daha önceki tüm Xperia Z4 yazılarım: http://www.karadere.com/blog/?s=xperia+z4

MWC ile ilgili tüm haberlere sony blog tan ulaşabilirsiniz

http://blogs.sonymobile.com/category/blog-posts/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)