Korona Virüs Günlüğü 2. Gün

Merhabalar,

Malum Covid 19 kod adlı Korona (Coronavirus) isim i bir virüs (ciddi bulaşıcı salgın bir hastalık) ile dünya insanlığı karşı karşıya ve bugün 21 Mart 2020 ‘de saat 18:30 civarında bu yazıyı yazdığım şu sıralarda tüm dünayda evde oturma karantinası ile karşıkarşıyayız.

Tüm insanlığın bu hastalıktan en hafif hasar ile atlatması dileğimi ve temennilerimi iletmeyide unutmak istemem.

Şimdi bu virüs hakkında bir çok komplo teorisi yazıldı çizildi orada burada ekranlarda sosyal media mecralarında hala konuşulmaya devam ediliyor. İşin bu mecrasına blog politikalarım gereği hiç girmiyorum.

Nasıl çıktığı veya neden çıktığından ziyade belki biraz el kalsiko bir mühendis bakış açısı ile durumu değerlendirecek olur isek geçmişin hiç bir faydası olmayacağı kanaatindeyim. Şuanda durum nedir ? ve neler ? yapılabilir. Yani bizdeki bakış hep çözüm odaklı pozitif bir bakış açısı olmalıdır. Hastalığın daha fazla yayılmaması için daha az temas ile kendimizi maksimum izolasyon hijyen ortamında tutmamız tüm fertlerin zaruri yapması gereken bir eylemdir. Hastalığın şifasının bulunmasını beklemekten de fazla yapacak bir şey yok gib… İlaç veya ilaçları beklemek durumundayız yada doğal hava değişiminden kendi kendine ölmesini beklemek durumundayız. Tıbbı bekleyiş içerisinde kaldığımız üzücü olsada durum bundan ibaret.

Bu benim karatinedeki 2. günümdür. Herkesin farklı bir başlangıcı olması gayet normal.

Evet şuanda evdeyiz bir çoğumuz işini evden smart home office denilen bir yöntem ile idare etmeye işleri aksatmamaya çalışacak. Hafta sonu gecirilen tatil günlerinde evde üretken bir verimlik haline getirilebilir kanaatindeyim daha önce vakitsizlikten erteledğiniz evde yapabileceğiniz bir çok konuyu bu zaman diliminde yapmayı planlayın evde boş kalmayın ve kendinize sürekli vakit geçirecek bir araç bulun üretken olun üretin. Kitap okuyun, bilgiverici filmler izleyin, yada kitapi şiir, makale, yazın . Spor yapın. Kendinizi mutlu hissetmek için fazla olmamak koşulu ile çikolata yiyebilirsiniz. Şimdi bende aslında bu yazıyı ne kadar daha uzatabilirim diyede düşünmüyor değilim 🙂

Hergün başarabilirsem karantina günlüğü olarak yazmaya çalışacağım eğer hayatta kalmayı başarabilirsem belki maziye bir hatıra kaydı daha düşmüş oluruz. Aklımda olan askılarda kalan birkaç iş var onları toparlamaya direneceğim.

Moralinizi ferah tutun ve metin olun. Vakit geçirecek faydalı işler ile meşgul olmamız bizim için faydalı olacaktır. Ailemize yapmamız gereken sorumluklarıda tabiki bu aşamada aksatmayalım. Sabrın sonu selamettir. Efendim bir sonraki hayat yaşam ve sağlık mücadelesinde görüşmek ümidi ile…

Sağlıklı günler…

Bir kaç istatistiki virüs yayılım portal linkini sizler ile paylaşmak isterim moralininizi bozmamak koşulu ile günde bir defa bakabilirsiniz 🙁

https://www.coronatracker.com/analytics/

https://www.bing.com/covid

https://www.haberturk.com/corona-virusu

Ülkemizde şuan itibari ile ;

Resmi kayıtlara göre Covid 19 bulaşan 670 hasta ve hakkın rahmetine kavuşan 9 vatandaşımız bulunmaktadır. 🙁

Günlükten kayıtlar :

Kuantum fiziği hakkında kalan yarım işller var elimde çalışmalara deva diyoruz. Sıkıldıkça motive etmek için gaz verici müzikler ile destekliyoruz.

Çalışmalara devam ….

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Korona Virüs Günlüğü 2. Gün, 10.0 out of 10 based on 1 rating