Korona Virüs Günlüğü 16. Gün


Merhabalar,

Karantina’da 16. günüm, bugün günlerden Cumartesi yani bir hafta sonu ve tarih 04.04.2020 ne kadar da simetrik bir tarih aslında yazarken farkettim.

Biraz erken kalkmak iyi geldi aslında çünkü evde kalıyoruz çok zaman geçiriyoruz diye miskinliğin anlamı yok. Yatmada ve erken kalkmada disipline olmalıyım. Ayarlarımız bir bozuldumu düzeltmesi zor olacaktır.

Covid 19 vaka sayılar giderek artıyor ve ölüm oranıda yükselmekte haberlerde tek sevincirici durum sayı artışı stabil çiddi artışlar yok.

İyileşen kişilerde yani taburcu olan hastalarda iyi bir artış var sanırım iyi olan tek yanımız bu sanırım 🙁

Bugün hava sıcaklığında öğlene doğru bir artış oldu bahar gelmek istiyor ama sanırım arada vaz geçiyor…

Öğlen’e doğru zaruri ihtiyaçlar için maskeler ile market alış verişine gittim sanırım bütün millet bugünü beklemiş yani aynı çıkma gününe denk gelmişim. Çıkma günü derken size garip gelebilir, bir çok ev halkı uzun bir süre evde yaşıyor yani 3. yada 5 gün evden hiç çıkmıyor. Ancak ekemeği, suyu yemeği bitince çıkıyor. Tüm dünayda insanlık bir kaç haftadır bu şekilde…

Bir an için bu satırları yazarken kendimi birfilm senaryosu yazıyor gibi hissettim. Kimin aklına gelirdiği dünya da bir gün herkes ellerinde beyaz eldiven maskeler ile bir birinden kaçarcasına bir kaç ay yada bir yıl yaşadığını….

Sosyal medya ve haberlerle geçen bir Cumartesi’nin de akşamında bu satırları yazıyorum.

Aslında insanın içinde her zaman sakladığı yazılamayalarda vardır…..

Gizli kapaklı kapılar arkasında ondan bundan sakladığın, kendine bile söylmediğin sırlar ile ölüyor da insan, bir türlü paylaşmayı beceremiyor…

İyi akşamlar.

Zorda kalmadıkça evde kalın, kendinize çok çok dikkat edin.

Esen kalın .

Ülkemizde bugün itibari ile ;

Resmi kayıtlara göre Covid 19 hasta ve vefat eden kişi sayısında son durum;

Son 24 saatlik sürecin ardından Türkiye’de bugüne kadar Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 501‘e yükseldi, vaka sayısı ise 23934 oldu. İyileşenler 786 oldu. Yeni Ölen 76 kişi oldu. Ölüm oranı : 2.09 yükseldi.

Bu özel hatıraları neden yazıyrum ?;

Bu Korona (Corona) Covid 19 salgın hatalığı hakkındaki günlük blog seri yazılarımı yazma sebebim bu verileri ne kadar ineternette yaşatabilirim bilmiyorum ama. Ve herşey normal bir yaşama döner ise ileriki yıllarda maziye bir iz bırakmak için yazılıyor diyebilirim.

Birazda can sıkıntısından diyebilirim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)