Korona Virüs Günlüğü 13. Gün


Merhabalar,

Karantina’da 13. günüm ve tarih 01.04.2020

Bir Çarşamba günü ve haftanın ortası ile merhabalar sevgili karantinacı doslarım. Karantina günlerinde artık rutine girdik diyebilirim. Her gün dünün bir aynısı gibi biraz kısır dögüye girmeye başladı.

Birazcık moral bulabilmek için uzun zamandır iletişimde olmadığım dostlarım ile telefon konuşmaları yaparak, eski günleri uzaktan yad ediyorum. Ve bir çok yurt dışında hayatını sürdüren dostlarımdan bulundukları ülkeler hakkında bilgiler alıyorum.

Mesai saatlerinde uzak bağlantı ile işimize devam ediyoruz. Akşam olunca o haber kanalı, bu haber kanalı o Prof. bu Doç. ağzımız açık ayran delisi gibi izliyoruz. Şuanda durum aslında 1999 ‘yılında yaşanan o büyük İstanbul depremine benzer bir durum, tabiiki dünya çapında bir olay ile karşı karşıyayız. Sürekli Ahmet Mete IŞIKARA aklıma geliyor rahmet ile anıyorum kendisini…

Bilimden uzak kalmamak ve sağlık huzur yarınların daha güzel olacağı bir dünya dileğim ile, bu aralar yeni bir slogan yaptım.

Zorda kalmadıkça evde kalın, kendinize çok çok dikkat edin.

Esen kalın .

Ülkemizde bugün itibari ile ;

Resmi kayıtlara göre Covid 19 hasta ve vefat eden kişi sayısında son durum;

Son 24 saatlik sürecin ardından Türkiye’de bugüne kadar Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 277‘ye yükseldi, vaka sayısı ise 15679 oldu. İyileşenler 333 oldu. Ölüm oranı : 1.77

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)