iatkos nedir ? Kimdir bunlar. Mac osx pc ye kurmak. Normal bilgisayarda mac çalıştırmak

Paylaş.

http://www.emresupcin.com/wp-content/uploads/2012/08/Ekran-Al%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1.jpg

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir yoğun iş güçten teknolojiye vakit ayıramadık . Alışmış kudurmuştan beterdir meslek gereği yine farklı bir konu ile karşınızdayım.

Mac duymayan kaldımı ? yani apple firmasının mackintosh bilgisayarlarında çalıştırdığı iletim sistemi mac os x yani windows un en güçlü rakibi . peki mac kullanmak için ne yapmak lazım tabiki bir mackintosh notebook veya imac destop sürümlerinden birini satın almak lazım. Bu iyi bir bütçe dolar = çok para demek. Mac kendine özgü donanım politikasından dolyaı uzun yıllar pc ortamlarında mac os x işletim sisteminin çalışmasını engelledi çünkü kullanılan işlemciler kendine özel di motorola işlemcili g3, g4, g5mackintoshları üreityordu kullanmak isteyen zorunlu alıyordu. bu politika bellli bir kesime hitap ediyordu buda pazar payı olarak grafikçilere ve amerikan milletine özgü kalmasına sebep olmuştu. Taki  2007 yılın intel işlemcilere geçmek gibi bir major karar alanakadar.

böylelikle donaım sorunu bir nebzede olsa bizim normal kullandığımız toplama diye tabir ettiğimiz pc lerdeki işlemcileri kullanmasına intel uyumluğunu getirdi. İşte ne oldu ise bundna sonra oldu mac os x i pc ortamlarında çalışır hale getiren open source gruplar kuruldu ve bu işletim sisteminede hackintosh yanı mac hackledi pc de de çalıştırırız felsefesi kurulmasına sebep oldu. İşte dünyada bu felsefeyi yıllardır destekleyen ve geliştiren grupların başında

www.osx86project.org/

www.osx86.net/

wiki.osx86project.org/

www.insanelymac.com/

http://www.osx86.net/downloads.php

http://www.multibeast.com/

http://www.tonymacx86.com/downloads.php?do=cat&id=3

kuruldu ve her yeni mac süürmlerini bazı pc ve notebook donanımları için hacklediler bizim kullanımımıza bedava sundular.

Ve türkiyede de bir grup kuruldu bu grubun adı İATKOS

http://iatkos.me resmi siteleri bu ve dünyada bu projede ilk 3 deler : ) buda biz türklerin başarısı.

iatkos ml2 forum sayfası http://iatkos.me/forum/viewtopic.php?f=76&t=23122&start=20

http://www.tonymacx86.com/audio/76202-mountain-lion-optimized-applehda-realtek-alc8xx.html

iATKOS and OSX86 Project

Hello everyone!

To get what is happening here and what all this stuff is, continue reading..

 

Here are the definitions:

OSX86 is a collaborative project to run the Apple’s Mac OS X computer operating systems (10.4 and above) on non-Apple personal computers with x86 architecture compatible processors (a.k.a. our PC’s). These systems are simply called OSX86 systems.

– Noob style definition: Install Mac on PC

http://iatkos.me/iatkos-project/

iATKOS is the code name of OSX86 installer releases of OSX86.Türk team. These installers are used for installing OSX86 systems on personal computers. Simple and all-in-one OSX86 installation for basic and compatible hardware is the aim of iATKOS project.

We have at least 1 stable popular release for each major version of OS X starting from Leopard (10.5).

As all the people participating on OSX86 project, this is our hobby. We do it because we love it and we like to share the results with you, our followers..

Keep in mind that this project is only for testing Mac’s amazing operating systems. Using Mac OS X on a non-Apple computer is not right.
If you enjoy the system, then buy a real Mac.

uphuck

bazı eski hackintosh grupları

ideneb http://ideneb.net/ 10.5 10.6 sürümleirni hackleyen grup

orjinal mac os x sürümleri

En çok kullanılan pc platformundaki işletim sistemleri

windows > mac os x > linux ubuntu diye biliriz .

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)