Cep telefonlarını gürültüyle şarj eden tişört ve şarj teknolojileri hakkında

Paylaş.

Cep telefonlarını gürültüyle şarj eden tişört  de yaptılar.

Şarj konusunda özel bir yazı yazıcam bayadır ama elektirği bir yerde depolamak üzerine  saatlerce konuşabilirim. çok zahmetli bir işdir elektriği depolamak. V = I * R  şöylede bir formülü vardır 🙂

neyse tekniğe girmeyeceğim bu gün. Bir tişört  giydiğinizi düşünün içinde özel bir elektronik devre var . bu devre dış ortamdaki  sesleri , görüntüleri emerek bir kalem pili (A4 ) şarj edebiliyor basitçe böyle bir teknoloji.  bu tişört  encok yüksek ses ve görüntü olduğu yerlerde efektif oluyor dalga nekadar buyukse verim okadar iyi. aslında konuya girerken demek istediğim buydu şarj konusunda verimlik çok büyük bir sorun. bence bu icatta tutmaz diğerleri gibi. güneş enerjisi ile elektriği yıllardır duyuyoz ama hayatımızda en başarılı olduğu alan ise hesap makineleridir 🙂 bugunda tek sebebi  hesap makineleri çok düşük voltaj ve amper ile çalışabilirler benim yorumum gerek güneş enerjisi gerek ses dalgası gerek görüntü adına ne derseniz deyin başkabir dalga boyundan elektrik üretmek,  başarılıda değil çünkü çok düşük amperlerde voltajlarda üretilebiliyor mesele yüksek voltajları depolamaktır.

burda şunu belirtmekte fayda var bu yorumlarımdan şunu kastetmiyorum şarj teknolojisi başarılı değildir. aksine şarj teknolosi başarılır.  aslında diğerleri havadan şarj dersek daha doğru olur havadan şarj başarıl ıdeğil.

elektrikle elektriği depolamak başarılır 🙂 örnek şarj aletleri ile çoğumuz cep telefonumuzu ve pillerimizi şarj ediyoruz. ve bu dönüşümlü pillerinde bir yarılanma ömrü vardır zaman geçtikçe şarj ettiğimiz sayı arttıkça performansda düşecektir.

belkide bu doğanın kanunudur fazlada üzerine uğraşmamak lazım , bende bu havadan şarj ve havadan elektrik iletimi gibi konulara baya kafa yordum. başrılı olduğunu hayalbile edemiyorum tüm dünya yerinden oynar burdan size 220 vold evinize havadan uydudan gönderebildiğimi bir hayal edin tüm arabalar havadan şebeke beslemeli çalışıyor :)) felaketmi olur yoksa iyimi siz karar verin. şarj yapacaksanız elektirin kullanın diyor ve bitiriyorum .

çıkmamlazım bu yazıda isteğim boyutta olmadı ama faydalı olmuştur.

amaç herzamanki gibi bir pencerede benden oldun 🙂 çıakrken camı kapatın .

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)