Asus S200e Mac os x 10.9.3, Windows 8.1 Pro, Ubuntu 14.04, Android 4.4 Kurulum Notlarım – Hybrid Double triple Quartet Multi OS Hackintosh un dibine vurduk Nirvana kurulum rehberi

Paylaş.

Merhabalar,

Not : Bu çalışma 3 aylık bir çalışmanın eseridir. Çalışmalar hala devam ediyor. Ara ara eklemeler yapacağım.

Proje Başlangıç Tarihi : 12.05.2014

Proje Bitiş Tarihi :  belirsiz. 🙂

Projede kullanılan donanımlar : 

En önemli donanım : Bir adet sabırlı İnsan .  Bu işler sabır ister, yürek ister. Open Sorce Hack işlerine sabrınız yoksa girmeyiniz şiddetle terkedin bu işlerden uzak durun.

http://www.asus.com/tr/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_VivoBook_S200E/ 

Intel® ULV Pentium® 987 işlemci
Intel® Celeron® 847 işlemci
Intel® Core™ i3 3217U işlemci

Benim burada kullandığım notebook modelinde

Intel® ULV Pentium® 987 işlemci ye sahip normal HDD yi söktüm Samsun SSD 840 pro 240 taktım tek yaptığım donanım upgrade budur.  +gb ddr3 ram sahip.

HD 3000 2  jenerasyon işlemciye sahip ekran kartı. (bu ekran kartı mahvetti beni)

Asus resmi oalrak  sadece windows 8.1 desteklemektedir. Biz engelleri aşacağız 🙂

Birden fazla 8 – 16 GB lık USB bellekler.

Proje Asus S200E bir tokunmatık ekrana sahip notebook a Mac kurulumu ve yetmes yanında Windows 8.1 , Ubuntu ve Android 4.4 kurulumu ile hybird bir işletim sistemi silahları ile notebookumuzu donatmak kullanmak ve nirvanaya ulaşmaktır. Çok iddalı bir çalışma olacak.

Yeni Boot teknolojisi UEFI yide böylelikle test edeceğiz.

İlk yapılması gerekenler SSD kullanmak isteyenler bir SSD disk takarak normal disklerini upgrade ederbilirler ama şart değiş işlemler uzun sürecektir. (kurulum işlemleri)

Sonra BIOS surumunu 205 verisyonuna upgrade ediyoruz.  Sonra işlemlere başlayabilirsiniz.

 

Mac Os X 10.9.3 Kurulumu

Mac os 10.9.3 Kurulum USB Driver ın hazırlanması

– OS X Mavericks 10.9.3  İmajı
– Clover r2671

https://mega.co.nz/#!lg0lTLTI!F3NBvYr3lAZkKc4xHHsyoJy5EjjsFCstWMiuv9XJ9Uw    adresinden 10.9.3 RAW imaj  formatını indirin

enaz 16 GB kapasiteli USB belleğinize windows ortamında  win32imager  http://sourceforge.net/projects/win32diskimager/  indirip kurun ve  bu rogram ile flash belleye yazdırın. USB ile hazırladığınız bellek hem MBR hemde UEFI desteklidir.

Clover bootloder raw imajın  içerisine gömülüdür.

Boot USB yap UEFI  kurulumu usbden başlat ve mac partionlarını yapıp kurulumu başarı ile gerçekleştir. Asus için açılışta ESC ye basında boot menu gelir burada uefi  usb mac kurlumunu seçiniz. yeşil bir clover sizi karşılayacaktır.

Graphich injection enable seçenekleri bootta takılınca denenenmeli -v -x denenmeli

Asus S200E için 10.9.3 de graphich injection işaretli olmalı ve Fake ID 0x0166 verilmeli kurulum başarı ile tamamlandıktan sonra

hardwaresensor kurulu olmalı. son sürümü indir kur

clover copy clover configuration yap : UEFI kurulum için clover configuration ile UEFI bölümleri mount edilip usb deli EFI clover dosyalarını kopyala.

özel Theme için theme ayarla

kextler ile olmayan driverları yükle multibeat ile usb 3.0 ve ps3 mause desteği ve powet null kextleri yükle. SSD kullanılıyorsa trim kext global version yüklenmeli. diskin ömrünü yemeleyim.

clover configuration ile Ekran kartını tanıtma işlemi

Mac Os 10.9.4 Upgrade etmek içinde apple http://support.apple.com/kb/DL1755 adresinden combo update indiirn ve güncelleyin tarafımca test edildi sorunsuz 10.9.4 update ettim işlemler biraz uzun sürebilir endişelenmeyin

App Store fix  problem Apple hesabı ile girmedeki hata sorunu çözümü  için

mac os x / library -> Preferences -> SystemConfiguration -> Networkınterface.plist     sililp mac yeniden başlatın bu dosya yeni hali ile oluşacak ve sorun giderilecektir. şimdi apple store yeniden login olmayı deneyebilir siniz.

Yardımcı Tools lar

ikext kext wizard

osx86 tools

UEFI Ubunut Kurulum Notlarım

 

 

 Kaynaklar : 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)