Amazon, drone ile ilk gerçek müşteri teslimatını yaptı.

Merhabalar,

Amazon, drone ile ilk gerçek müşteri teslimatını yaptı. Geçen senelerde test aşamasında olan drone ile kargolama ve ürün teslimatı fikrini Amerikanın enbüyük e ticaret sitelerinden Amazon, kendi eko sisteminde kurduğu dijital otomasyon ile gerçekleştirdi.

Amerika kıtasının coğrafi koşullarının buna elverişli olması bu fikrin inandırıcılığına ikna için geçerli bir sebep ama bizim ülkemiz gibi dağlık kalabalık ve metropol gibi şehirlere de çokta uygulana bileceğini sanmıyorum, bizim kargo şirketleri de reklam için buna benzer bir çalışmayı bizde yapacağız diyorlardı biraz karamsar olabilirim ama inanmadığım işlere gülerim maalesef.

Bunu fikri ilk öğrendiğimde aklımda üç  soru vardı hala bu sorular mevcut 🙁

1- Bir drone ile kargo teslimatını pili bitmeden gidiş geliş olarak, kaç km yapabilirsiniz. (hem aynı şehir hemde uzak şehir arası düşünün )

2- Bu drone havada kötü niyetli birisi saldırıp paketi ve drone çalarsa ne olacak ?

3- Hayat sunumdaki gibi güzel değildir. İstanbul’da drone nasıl uçar insan gibi müthiş esnek bir kabiliyete sahip insanlar bile bir yerden bir yere zor giderken drone ların hava uçup kargoyu nereye götürecek, nereye inecek yer varmı gibi gibi bir sürü

Bence olumlu olabilecek kullanım alanları :

Büyük firmaların fabrika vs gibi kendi sınırlarındaki kısa mesafeli departmanlar arasında bu yöntem ile evrak veya küçük paket transferleri için kullanımı mantıklı geliyor bana, iki fabrikanın bir ucundan bir ucuna taşımacılık gibi.

amazon prime drone ile ilgili görsel sonucu

 

 

Deneme

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)