Windows 7 de XP mode

Paylaş.

Windows 7 RC sürümünde farkedilen ve gizli özellik olarak gelen XP mod çok özelliği baya iyi bir performans.Microsoft tarafından sorunsuz çalıştığı söyleniyor fakat bazı hatalarda alınmıyor değil.

windows7Windows 7 XP modu, özellikle küçük ve orta boy işletmelerin windows 7 ye geçişini kolaylaştırmak, oluşabilecek hataları önlemek için yapılan bir geçiş özelliğidir. şuanda günümüzde hala windows 2000 kullanan network ağları var. microsoft 2000 ne destek vermeyeli baya oldu. Sistem yöneticilerinin microsoftun ipi ile kuyuya inmeme endişesini dikkate alması güzelbir konu. şirketler windowsu birebir yaşadıkları için microsofttan daha tecrübeli.

Windows 7 RC ve Beta sürümünde xp modu çok kullanıldı. Microsoft kullacılardan gelen geri bildirimleri dikkate almış olacak ki Yeni XP moda bir çok yeni özellik eklemiş ve hata oranını en aza indimiş. Windows 7 XP moda eklenen bazı özellikler şöyle :

  • USB aygıtlar artık direk olarak windows 7 task bar dan eklenebilir. Bunun anlamı, yazıcı, tarayıcı, flash bellek gibi aygıtları XP modu full ekran yapmadan kullanabileceksiniz demek oluyor.
  • Windows 7 den XP moda geçmek artık çok daha kolay. Ayrıca sık kullanılanlar listesi hazırlayabilirsiniz. Windows 7 de istediğiniz uygulamaya sağ tıklayarak sık kullanılanlara ekle dediğinizde bu işlem gerçekleşmiş olacak.
  • Windows XP mod dosyalarını istediğiniz yerde depolayabilirsiniz.
  • Eğe istemezseniz Windows XP ve Windows 7 arasındaki sürücü paylaşımını kapatabilirsiniz.
  • Ayrıca Windows XP modu kurduğunuzda nasıl kullanacağınızı öğreten bir eğitim videosu sizleri bekliyor olacak.

windows7-xp-mode

Windows XP mod Windows 7 Rc, Windows 7 RTM ( 7100 / 7600 ) sürümlerinde gayet stable çalışıyor.

 Windows XP modu çalıştırabilmek için sisteminizde en az 1 GB ram ve 15 GB boş disk alanınızın olması gerekiyor.

Windows XP modu yüklemek için önce virtual PC programını yüklemeniz gerekli. 

 İndirmek için : http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx  tıklayabilirisniz boyutu :  5 MB

Windows XP modu indirmek için http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx adresini ziyaret edebilirisiniz  Boyutu :450 Mb dir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)