En iyi 5 android ROM. 5 Best Custom Android ROMs

Paylaş.

Merhabalar, android dünyada open source – açık kaynak kod olarak geliştirilen en başarılı özel anroid rom ları sizlerle paylaşmak istedim.

Şunu söyleyebilirimki bu open source olmasaydı yazılım asla bukadar gelişmezdi .  açık kaynak kodun en önemli özelliği ticari bir menfaatin olmaması tamamen amme hizmetidir.

 

Codename Android

 

Peki nedir  open source (açık kaynak kodu) ? dediğinizi duyar gibiyim. :

açık kaynak kodu yazılımsal programlama kodlarının herkezin geliştirmesine açık olması anlamına geliyor eğer programalama biliyorsanız üzerine sizde bir ek özellik geliştirebilirsiniz diyebiliriz .

kapalı kod da var mesela windows kapalı bir kod kodları microsoft şirkeitnde dolayısı ile biz programlamada bilsek windows yeni bir özellik kazandırmaıyoruz. aynı şekilde IOS apple phone ve ipad işletim sistemi apple mevcut kapalı kod sadece apple istediği özelliği geliştiriyor sonkullanıcılar IOS ek bir özellik geliştiremiyorlar. kısaca hal böyle işte dünyada androidin doğumu ile beraber bazı özel ROM = Telefon İşletim sistemi  geliştirici grupları kuruldu bunların en meşhur , iddalı ve başarılı olanları sizlerle paylaşmak istedim.

[youtube Qffiy7LCa_Q]

[youtube NqUMyl3r-n4&]

Cyanogenmod : http://www.cyanogenmod.org/

Paranoid Android: http://www.paranoid-rom.com/

AOKP: http://aokp.co/

MIUI: http://en.miui.com/

JellyBam: http://get.jellybam.com/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)